Вночі окупанти атакували Україну дронами: вибухи лунали на Київщині та Одещині

Джерел: КМВА, мер Києва Віталій Кличко та Одеська ОВА

Вночі 2 серпня російські окупаційні війська атакували Україну ударними безпілотниками: вибухи лунали у Київській та Одеській областях.

За інформацією КМВА, цієї ночі росіяни вкотре намагались атакували столицю ударними БпЛА. Попередньо, для цього були використані баражуючі боєприпаси типу “Shahed”.

Ворожі дрони заходили у столицю одночасно з різних напрямків, проте завдяки силам ППО всі ворожі цілі – понад 10 – були вчасно збиті.

Водночас унаслідок падіння уламків у Соломʼянському, Голосіївському та Святошинському районах Києва зафіксовано пошкодження нежитлових приміщень та дорожнього покриття.

Водночас за даними мера Віталія Кличка внаслідок падіння уламків збитих БпЛА у Солом’янському районі пошкоджено нежитлове приміщення, а у Святошинському загорілось дерево. Інформація щодо вибухів у Голосіївському районі не підтвердилась.

Щодо Одещини та за інформацією голови ОВА Олега Кіпера, цієї ночі війська РФ атакували портову та промислову інфраструктуру області.

Як наслідок – виникли пожежі, пошкоджено елеватор. На місці працюють всі відповідні служби.

Інформації про потерпілих внаслідок нічної атаки росіян станом на ранок не надходило.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.