«Вони борються, щоб захистити свою суверенну територію»: очільник Міноборони США аргументував постачання касетних боєприпасів Україні

Джерело: CNN.

Міністр оборони США Ллойд Остін обґрунтував рішення Вашингтона щодо постачання касетних боєприпасів Україні. За його словами, це озброєння необхідне українцям, аби захистити свою суверенну територію від російських загарбників.

“Передусім, я думаю, ми повинні пам’ятати, що вони (українці – ред.) ведуть запеклу боротьбу, щоб захистити свою суверенну територію. Вони не просять боєприпасів для вторгнення в іншу країну, як це зробили росіяни, які використовують касетні боєприпаси з самого початку повномасштабної війни”, – сказав Ллойд Остін.

За словами Остіна, українці зобов’язалися гарантувати, що ці боєприпаси будуть використовуватися лише у “належних місцях”, а не в населених пунктах.

“Вони реєструватимуть місця, де вони їх використовують, і визначатимуть пріоритетність зусиль з розмінування. А ми допоможемо їм у цьому, в тих місцях, де вони нададуть нам умови”, – пояснив очільник Міноборони США.

Відповідаючи на запитання журналіста CNN про те, скільки часу знадобиться США для надання Україні касетних боєприпасів, Остін сказав, що хоче переконатися, що “Україна може залишатися успішною у своїй боротьбі”, тому він не буде “спекулювати на темі того, скільки часу це займе”.

“Ми зосередимося на тому, щоб переконатися, що вони мають все необхідне, щоб ми могли продовжувати надавати їм свою підтримку”, – підсумував Ллойд Остін.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.