Ворог провів ротацію ракетоносіїв у Чорному морі – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 23 липня у Чорному морі відбулась ротація ракетоносіїв. Підводний човен, що випустив вночі всі “Калібри”, заведений в пункт базування.
Тоді як на бойове чергування вийшов малий ракетний корабель, спорядження якого становить до восьми “Калібрів”.
У пресслужбі попередили, що рівень ракетної небезпеки залишається надзвичайно високим. І нагадали, що ворог атакує не тільки вночі, зокрема нещодавно росіяни вдалися до потужної атаки інфраструктури регіону і серед дня.
В ОК “Південь” закликали бути пильними та свідомими, не нехтувати власною безпекою і переходити в укриття.
Під час тривоги не допомагайте ворогу і не женеться за хайпом, не поспішайте оприлюднювати результати влучань та не висвітлюйте бойову роботу Сил оборони, – наголосили у повідомленні.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі російські окупанти завдали чергового ракетного удару по території України.
Протягом минулої доби російські загарбники завдали авіаційного удару, застосувавши ударні дрони типу “Shahed”. В результаті успішної бойової роботи усі 5 ударних БпЛА було знищено нашими воїнами. Крім того, ворог завдав 4 ракетних, 58 авіаційних ударів та здійснив 81 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша інфраструктура.
Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- У ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси. Одеська міська рада після консультацій з фахівцями МКІП працює над документуванням воєнних злочинів РФ.
- Внаслідок російського масованого удару у ніч на 23 липня в Одесі загинув чоловік 1974 року народження. Його посікло осколками.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.