Ворог створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На півдні Херсонської, Запорізької областей та у Криму загостилось ситуація з водопостачанням та зрошенням сільськогосподарських земель через обміління Північнокримського каналу після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.

Нещодавно ТОТ Запорізької області незаконно відвідав заступник міністра сільського господарства РФ  Андрей Разін, де він провів зустріч з призначеною окупантами так званою “заступницею голови ради міністрів – міністеркою АПК та продовольчої політики” Світланою Шевченко. Окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна, що є найбільшою на ТОТ Запорізької області, та здійснити перекидання її стоку у зрошувальні канали. Зауважується, що окупаційна адміністрація уже розпочала розчищення річища та підготовку до інженерних робіт.

Зазначається, що таке рішення окупантів може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі.

Також це може призвести до дефіциту питної води у місті Мелітополь, що створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи на ТОТ, — застерегли у повідомленні.

Нагадаємо, через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустили першу ланку водогону, аби забезпечити безперебійним водопостачанням.

Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.

У Центрі національного спротиву також закликали повідомляти про усі незаконні дії окупаційних адміністрацій на ТОТ через чат-бот.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.