Ворог вивів ракетоносій у Чорне море – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на вечір 13 серпня у Чорному морі зафіксовано активізацію ворога.
Так, на бойове чергування росіяни вивели надводний ракетоносій — фрегат “Адмірал Макаров”. Додають, що готовність до пуску восьми “Калібрів” очевидна.
У пресслужбі закликали пам’ятати про готовність до виходу інших ракетоносіїв, зокрема й підводних.
Відстежуємо ситуацію, — мовиться у повідомленні.
Нагадаємо, в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель. Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, з них два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 24 ракет.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби росіяни завдали 2 ракетних удари, 24 авіаційних ударів та близько 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, серед яких є діти. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Зранку росіяни завдали артилерійського обстрілу по Широкій Балці та Станіславові Херсонської області.
Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).
Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.
Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.