Ворог вивів ракетоносій у Чорне море – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на вечір 13 серпня у Чорному морі зафіксовано активізацію ворога.

Так, на бойове чергування росіяни вивели надводний ракетоносій — фрегат “Адмірал Макаров”. Додають, що готовність до пуску восьми “Калібрів” очевидна.

У пресслужбі закликали пам’ятати про готовність до виходу інших ракетоносіїв, зокрема й підводних.

Відстежуємо ситуацію, — мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель. Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, з них два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 24 ракет.

Раніше у Генштабі повідомили, що протягом доби росіяни завдали 2 ракетних удари, 24 авіаційних ударів та близько 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, серед яких є діти. Руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

У пресслужбі попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.