Вперше з часів Холодної війни США розгорнуть ракети наземного базування в Азії
Джерело: Nikkei
Збройні сили США планують розгорнути наземні ракети середньої дальності в Індо-Тихоокеанському регіоні у 2024 році, повідомив офіційний представник США, створивши свій перший арсенал у регіоні з моменту закінчення Холодної війни.
Представник Тихоокеанської армії США Роб Філліпс розповів, що варіанти, які розглядаються, включають наземні версії Standard Missile-6 (SM-6) і крилатої ракети Tomahawk. Вважається, що дальність польоту ракет становить від 500 до 2700 кілометрів.
Розгортання цих систем стане першим після закінчення терміну дії Договору про ракети середньої та малої дальності у 2019 році. Договір, підписаний США з Радянським Союзом у 1987 році, забороняв розробку та володіння наземними ракетами дальності від 500 до 5500 км.
Відповідно до щорічного звіту Пентагону про військову міць Китаю, Пекін зараз має 1500 ракет з дальністю від 1000 до 5500 км.
Філліпс не надав подробиць про те, де і коли можуть бути розміщені американські ракети.
Для реагування на кризу в Тайванській протоці або Південно-Китайському морі знадобляться ракети, здатні досягати цілей у цих стратегічних водах або на материковій частині Китаю. Це означає розширене розгортання поблизу так званого першого ланцюга островів, який простягається від японських островів Окінава до Тайваню та Філіппін.
Наразі Японія та Філіппіни не бажають розміщувати нові американські сили, боячись стати безпосередньою мішенню китайських військових. У січні прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що планів розгортання нових ракет наземного базування в Японії немає.
- 19 листопада Тайвань повідомив про відновлення китайської військової активності навколо острова. Дев’ять літаків перетнули чутливу середню лінію Тайванської протоки, а військові кораблі здійснювали “патрулювання у бойовій готовності”.
- Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.
- 29 серпня Міністерство оборони Тайваню попередило про можливе “різке зростання” військової напруженості після повідомлення про відновлення військової активності Китаю, включаючи винищувачі, які перетинають умовну середню лінію Тайванської протоки.
- 19 серпня США закликали Китай припинити тиск на Тайвань після того, як Пекін розпочав військові навчання.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.