Вперше з початку повномасштабної війни Китай скоротив закупівлю сировини в РФ
Джерело: Reuters
Обсяги імпорту російських товарів до КНР, які збільшувалися понад рік поспіль, у липні 2023 року впали на 8%, – до $9,2 млрд.
Загальний обсяг двостороннього товарообігу, який президент РФ Володимир Путін вимагає збільшити до $200 млрд на рік, також знизився до $19,49 млрд у липні проти $20,83 млрд місяцем раніше.
Водночас постачання на російський ринок китайських товарів, якими Кремль розраховує замінити імпорт з оголошених “недружніми” західних країн, становили $10,28 млрд на місяць. Попри те, що обсяги експорту з Китаю в РФ на 52% перевищили торішні, темпи його зростання сповільнилися майже вдвічі: у червні вони сягали 91%.
Окрім цього, у липні китайський імпорт до Росії перевищив експорт на $1,1 млрд. Основна причина — зниження обсягів закупівель нафти Китаєм, зазначають аналітики ПСБ.
Тоді як для РФ провал китайського попиту на сировину, а також зростання обсягів імпорту з КНР свідчать про тиск на курс рубля: приплив валюти від експорту знижується, а її відтік на імпорт навпаки зростає. Тож як результат: російський рубль дешевшає сьомий місяць поспіль, чого на Мосбіржі не бачили з 2014 року, а долар та євро оновлюють рекорди з першого місяця війни: понад 96 рублів за американську валюту та більш як 105 рублів – за європейську.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що в Росії зараз рекордний дефіцит робочої сили.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
- Уряд Японії планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти РФ.
Сьогодні в Іспанії, Португалії та окремих районах Франції сталася масштабна аварія в електромережі. Причина поки що невідома. За інформацією місцевих служб, для повного відновлення електропостачання необхідно 6-10 годин.
Нове дослідження, опубліковане в The Lancet, виявило, що добавки вітаміну D не забезпечують значного захисту від гострих респіраторних інфекцій, таких як застуда. Незважаючи на популярність вітаміну D у США, де він є другою за поширеністю добавкою, аналіз 46 досліджень за участю понад 64 000 осіб показав, що його прийом не знижує ймовірність захворіти, незалежно від віку, дозування чи рівня вітаміну в організмі.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
Сенатор від республіканців Джон Кеннеді заявив, що російський президент Володимир Путін дурить президента США Дональда Трампа, і йому слід дати зрозуміти, що Сполучена Штати “готові перетворити його й РФ на корм для риб”.
Уранці 28 квітня під час виконання комплексного бойового завдання з авіаційної підтримки військ та відбиття повітряного нападу ворожих ударних БпЛА, був втрачений винищувач Су-27 Повітряних сил.