Вперше з початку повномасштабної війни Китай скоротив закупівлю сировини в РФ

Джерело: Reuters

Обсяги імпорту російських товарів до КНР, які збільшувалися понад рік поспіль, у липні 2023 року впали на 8%, – до $9,2 млрд.

Загальний обсяг двостороннього товарообігу, який президент РФ Володимир Путін вимагає збільшити до $200 млрд на рік, також знизився до $19,49 млрд у липні проти $20,83 млрд місяцем раніше.

Водночас постачання на російський ринок китайських товарів, якими Кремль розраховує замінити імпорт з оголошених “недружніми” західних країн, становили $10,28 млрд на місяць. Попри те, що обсяги експорту з Китаю в РФ на 52% перевищили торішні, темпи його зростання сповільнилися майже вдвічі: у червні вони сягали 91%.

Окрім цього, у липні китайський імпорт до Росії перевищив експорт на $1,1 млрд. Основна причина — зниження обсягів закупівель нафти Китаєм, зазначають аналітики ПСБ.

Тоді як для РФ провал китайського попиту на сировину, а також зростання обсягів імпорту з КНР свідчать про тиск на курс рубля: приплив валюти від експорту знижується, а її відтік на імпорт навпаки зростає. Тож як результат: російський рубль дешевшає сьомий місяць поспіль, чого на Мосбіржі не бачили з 2014 року, а долар та євро оновлюють рекорди з першого місяця війни: понад 96 рублів за американську валюту та більш як 105 рублів – за європейську.

Велика Британія надасть Україні додаткову оборонну допомогу на суму 286 000 000 доларів.

Триває 1030-та доба повномасштабної російсько-української війни. за цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та порені) сягли понад 768 тисяч осіб.

19 грудня відзначають Міжнародний день допомоги бідним та День вічнозелених рослин. Християни сьогодні вшановують мученика Боніфатія.

За даними синоптиків у четвер, 19 грудня, майже по всій країні очікується суха і тепла погода.

Палата депутатів парламенту Чехії в третьому, остаточному читанні ухвалила законопроєкт Lex Ukrajina VII, який, серед іншого, обмежує можливість отримання чеського громадянства громадянами Росії.