Вперше за 20 років: у Сінгапурі стратили жінку
Джерело: ВВС
У п’ятницю, 28 липня, в Сінгапурі вперше за майже двадцять років стратили жінку, обвинувачену у торгівлі наркотиками п’ять років тому.
Як пояснили у виданні, 45-річна громадянка Сінгапуру Сарідеві Джамані була визнана винною у торгівлі 30 грамами героїну у 2018 році.
Вона стала другою засудженою за торгівлю наркотичними речовинами цього тижня.
Зазначено, що в Сінгапурі діють одні з найсуворіших законів щодо боротьби з наркотиками, які, на переконання уряду, мають захищати суспільство.
Згідно із сінгапурським законодавством, смертна кара буде застосована до будь-якої особи, яку спіймають на торгівлі понад 500 грамами канабісу або 15 грамами героїну.
Сарідеві була засуджена до смертної кари 6 липня 2018 року, а у 2023 році пройшла “повну належну правову процедуру” відповідно до закону, йдеться у заяві Центрального бюро з боротьби з наркотиками Сінгапуру.
Як повідомляється, у жовтні минулого року Вищий суд міста відхилив апеляцію на її вирок. При цьому безрезультативною виявилась і петиція про президентське помилування.
За даними сінгапурської правозахисної групи Transfotmative Justice Collective, Сарідеві була однією з двох жінок у камері смертників. Вона була першою жінкою, страченою після перукарки Йен Мей Воен у 2004 році.
- В Італії влаштували суд над бурим ведмедем, який у квітні загриз на смерть 26-річного чоловіка в Альпах.
Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.
В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.
Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.
Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.