Вперше за 20 років: у Сінгапурі стратили жінку
Джерело: ВВС
У п’ятницю, 28 липня, в Сінгапурі вперше за майже двадцять років стратили жінку, обвинувачену у торгівлі наркотиками п’ять років тому.
Як пояснили у виданні, 45-річна громадянка Сінгапуру Сарідеві Джамані була визнана винною у торгівлі 30 грамами героїну у 2018 році.
Вона стала другою засудженою за торгівлю наркотичними речовинами цього тижня.
Зазначено, що в Сінгапурі діють одні з найсуворіших законів щодо боротьби з наркотиками, які, на переконання уряду, мають захищати суспільство.
Згідно із сінгапурським законодавством, смертна кара буде застосована до будь-якої особи, яку спіймають на торгівлі понад 500 грамами канабісу або 15 грамами героїну.
Сарідеві була засуджена до смертної кари 6 липня 2018 року, а у 2023 році пройшла “повну належну правову процедуру” відповідно до закону, йдеться у заяві Центрального бюро з боротьби з наркотиками Сінгапуру.
Як повідомляється, у жовтні минулого року Вищий суд міста відхилив апеляцію на її вирок. При цьому безрезультативною виявилась і петиція про президентське помилування.
За даними сінгапурської правозахисної групи Transfotmative Justice Collective, Сарідеві була однією з двох жінок у камері смертників. Вона була першою жінкою, страченою після перукарки Йен Мей Воен у 2004 році.
- В Італії влаштували суд над бурим ведмедем, який у квітні загриз на смерть 26-річного чоловіка в Альпах.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.
У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.
У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.
Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.