Вперше за чотири роки на станції «Академік Вернадський» з’явився імператорський пінгвін
Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook
На дослідницьку станцію “Академік Вернадський” вперше за чотири роки завітав імператорський пінгвін. Він виявився молодою особою, враховуючи сіре забарвлення на деяких частинах його голови.

Фото: Національний антарктичний науковий центр
“Такий візит став сюрпризом, бо імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від нас”, – повідомляють полярники.
Птах провів вже два дні поруч зі станцією, виявивши особливий інтерес до місць біля геомагнітної обсерваторії, де збираються дані про магнітне поле Землі.

Фото: Національний антарктичний науковий центр
Останній раз імператорських пінгвінів поблизу станції бачили в грудні 2020 року.

Фото: Національний антарктичний науковий центр
Біологи наголошують на унікальності цього виду пінгвінів, які здатні пройти найдалі на Південь і розмножуватися антарктичною зимою, коли навколо темно і дуже холодно. Розміри цих птахів можуть досягати 120 см заввишки та 50 кг ваги.

Фото: Національний антарктичний науковий центр
- На початку лютого українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали відео та фото “зеленого” літа в Антарктиці.
- У січні біля станції “Академік Вернадський” народилося понад 750 пташенят субантарктичних пінгвінів.
- Восени 2023 року поблизу станції “Академік Вернадський” народились п’ятеро тюленят Ведделла. Серед них – одна дівчинка та два хлопчики.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.
Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.
Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.
Кабінет Міністрів перейменував Міністерство економіки та створив на його базі Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Цією ж постановою ліквідували Мінагрополітики та продовольства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та визначали їх правонаступником Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.