ВР прийняла законопроєкт про мобілізацію деяких категорій в’язнів
Джерело: нардеп Олексій Гончаренко
Сьогодні, 8 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб.
За відповідне рішення проголосувало 279 депутатів.
“Я є співавтором цього законопроєкту. І я давно відстоював позицію, щоб увʼязнені за нетяжкі статті мають отримати право на захист своєї батьківщини, і реєстрував відповідний законопроєкт. Треба дати можливість засудженими воювати, якщо вони хочуть”, – зазначив Гончаренко.
Нардеп додав, що засуджених за тяжкі злочини, такі як умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки – не мобілізуватимуть.
Зауважимо, 10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.
Раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що є чоловіки, котрі хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту, й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.
Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.
- Через наміри мобілізовувати обвинувачених, зупинили розгляд близько 11 тисяч кримінальних проваджень. Мовиться зокрема про справи зі зґвалтуванням неповнолітніх, смертельні ДТП та посібництво у замовних вбивствах.
- 7 травня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки схвалив продовження терміну дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні на 90 днів.
- Уряд України ухвалив рішення продовжити на один місяць усі чинні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується відстрочок, які надано згідно з постановою №76 і які мали закінчитися станом на 7 травня 2024 року.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.