ВР прийняла законопроєкт про мобілізацію деяких категорій в’язнів
Джерело: нардеп Олексій Гончаренко
Сьогодні, 8 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених осіб.
За відповідне рішення проголосувало 279 депутатів.
“Я є співавтором цього законопроєкту. І я давно відстоював позицію, щоб увʼязнені за нетяжкі статті мають отримати право на захист своєї батьківщини, і реєстрував відповідний законопроєкт. Треба дати можливість засудженими воювати, якщо вони хочуть”, – зазначив Гончаренко.
Нардеп додав, що засуджених за тяжкі злочини, такі як умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки – не мобілізуватимуть.
Зауважимо, 10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.
Раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що є чоловіки, котрі хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту, й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.
Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.
- Через наміри мобілізовувати обвинувачених, зупинили розгляд близько 11 тисяч кримінальних проваджень. Мовиться зокрема про справи зі зґвалтуванням неповнолітніх, смертельні ДТП та посібництво у замовних вбивствах.
- 7 травня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки схвалив продовження терміну дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні на 90 днів.
- Уряд України ухвалив рішення продовжити на один місяць усі чинні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується відстрочок, які надано згідно з постановою №76 і які мали закінчитися станом на 7 травня 2024 року.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.