Все більше бойовиків ПВК «Вагнер» наближаються до польського кордону – Моравецький
Джерело: Reuters
29 липня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що група із сотні найманців ПВК “Вагнер” підійшла ближче до білоруського міста Гродно поблизу польського кордону.
Польща, яка є повноправним членом очолюваного США військового альянсу НАТО з 1999 року, була стурбована можливим поширенням війни на її територію з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Варшава направила понад 1000 військових на схід країни на тлі зростання занепокоєння, що присутність бойовиків “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на її кордоні.
Ситуація стає все більш небезпечною… Швидше за все, вони (ПВК “Вагнер”) будуть маскуватися під білоруських прикордонників і допомагатимуть нелегальним мігрантам потрапити на територію Польщі (і) дестабілізувати, — зазначив Моравецький. — Вони, швидше за все, намагатимуться потрапити до Польщі під виглядом нелегальних мігрантів, і це створює додаткові загрози.
Гродно має потенційно важливе значенні, оскільки знаходиться поблизу Сувальського коридору, стратегічної смуги землі вздовж польсько-литовського кордону, яка відділяє Білорусь, союзника Росії, від російського анклаву Калінінграда.
Зауважимо, за даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.
Раніше в Інституті вивчення війни зауважили, що немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю, якщо поблизу відбудуться серйозні інциденти за участю групи найманців “Вагнер”.
- Бойовики приватної військової компанії “Вагнер”, які переміщуються до Білорусі після спроби заколоту проти російської влади, прибувають майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців приватної військової компанії “Вагнер”.
8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.
Естонія може заблокувати ухвалення 18-го пакету санкцій для тиску на Росію, якщо він не включатиме зниження граничної ціни на російську нафту, натякнув міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.
Міністерство освіти Франції дозволило використовувати британську драму “Юнацтво” у середніх школах для навчання підлітків про токсичну маскулінність та загрози в Інтернеті.
Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.
Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.