Все більше демократів хочуть, аби Байден не балотувався у президенти США – CNN

Джерело: CNN

Після нещодавніх дебатів Джо Байдена і Дональда Трампа, все більше демократів наполягають на тому, аби чинний американський лідер зняв свою кандидатуру з виборчих перегонів.

З такою заявою, зокрема виступив член Палати представників США від Демократичної партії Ллойд Доггетт з Техасу.

“Я уявляю серце виборчого округу, який колись представляв Ліндон Джонсон. При зовсім іншій ситуації він ухвалив болюче рішення піти. Президент Байден повинен зробити так само”, – сказав він.

Інший член демократичної партії на умовах анонімності повідомив, що існує зростаюча група демократів у Палаті представників, яка схвильована кандидатурою президента від політсили.

“Ми глибоко занепокоєні його траєкторією та його здатністю перемагати. Ми хочемо дати йому можливість ухвалити рішення (зняти свою кандидатуру з виборів – ред.), але якщо він цього не зробить, ми будемо все голосніше висловлювати своє хвилювання”, – додав він.

У CNN повідомили, що спілкувались з майже трьома десятками чинних та колишніх посадовців-демократів, а також давніми союзниками Байдена. Всі вони говорили на умовах анонімності і більшість з них висловили думку, що Байден повинен вийти з президентської гонки та оголосити про це офіційно цього тижня.

Вони утримались від прямого звернення до президента, сподіваючись, що він сам ухвалить це рішення, але “терпіння” демократів закінчується, сказали кілька осіб. Помічники Байдена нещодавно заявили, що на вихідних він відвідає кілька штатів, де немає явного лідера майбутніх виборів. Це означає, що Байден не планує знімати свою кандидатуру.

Спершу були сподівання, що родина президента переконає його не балотуватись на майбутніх виборах, однак у неділю стало зрозуміло, що сім’я президента підтримує його бажання знову очолити Білий дім.

“Одне слово, яке описує Байдена – впертий. Вони прагнуть дати йому зрозуміти, яка це катастрофа”, – сказав один високопосадовець-демократ, який публічно підтримував Байдена раніше, але зараз вважаю, що йому потрібно припинити боротьбі.

Хоча штаб Байдена наголошує на тому, що дебати просто відбулись у невдалий час для Байдена, ті, хто прагне його усунення стверджують, що це не одноразовий інцидент.

“Можливо, він зміг би це пережити, якби це був єдиний випадок. Але це не єдиний випадок”, – сказав представник демократів.

Член Палати представників від штату Іллінойс Майк Квіглі Кесі Хант в етері CNN наголосив, що це була “не просто жахлива ніч”.

“Він повинен розуміти, що його рішення впливатиме не тільки на тих, хто працюватиме у Білому домі найближчі чотири роки, а й на тих, хто працюватиме у Сенаті, Палаті Представників. Це матиме наслідки на десятиліття вперед”, – сказав він.

Погіршило ситуацію й рішення Верховного суду, який постановив, що Трамп має право на імунітет від судових переслідувань. Це, на думку деяких демократів, має зробити відхід Байдена ще терміновішим.

Деякі провідні демократи, включаючи принаймні одного високопосадовця адміністрації Байдена, вже почали обговорювати процес заміни Байдена та вибору нового кандидата. Серед них – віцепрезидентка Камала Гарріс, кілька губернаторів та законодавців.

До національного з’їзду Демократичної партії залишилося лише шість тижнів і менш як 130 днів до виборів, вони хочуть почати процес якнайшвидше.

У ЗМІ додали, що раніше Байден ніколи не звертався до союзників, щоб заспокоїти чи їх, чи отримати зворотний зв’язок. Відтак те, що він почав телефонувати деяким демократам після дебатів вони вважають вражаючим.

Передвиборчий штаб Байдена продовжує заспокоювати американців, однак вони також розуміють гнів та занепокоєння багатьох демократів.

Один з радників Байдена сказав, що штаб все ще оцінює справжні наслідки дебатів серед виборців в основних штатах.

Однак провідні помічники кампанії Байдена та Національного комітету Демократичної партії витратили дні після дебатів на постійні дзвінки. Декілька учасників кажуть, що багато з цих дзвінків починалися погано, але закінчувалися принаймні дещо краще.

“Щоразу, як Байдена перестають сприймати серйозно, він доказує, що ті, хто сумнівається – помилились. Я вірю, що він зробить це і цього разу”, – сказав Ендрю Вайнштейн, давній союзник та донор Байдена.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.