Встановлено особи ще 30 колаборантів, які проводять репресії в тимчасово окупованих регіонах України – СБУ
Джерело: СБУ.
Співробітники Служби безпеки зібрали докази вини ще 30 колаборантів, що входять до складу окупаційних органів РФ у тимчасово захоплених районах півдня та сходу України.
Серед них – 24 прихильники рашизму, які вступили до створеного російськими загарбниками “Новокаховського міського відділу поліції МВС Херсонської області”.
У лавах каральної установи вони беруть активну участь у придушенні проукраїнських акцій протесту на території міста.
Зокрема, зафіксовано випадки викрадення учасників руху опору та розграбування їхнього приватного майна.
Також фігуранти здійснювали подворові обходи, під час яких погрожували людям ув’язненням у разі “неявки” на фейковий референдум щодо “приєднання” регіону до РФ.
Ще трьох колаборантів ідентифіковано на Луганщині. З літа 2022 року вони очолюють окупаційну адміністрацію у тимчасово захопленому Біловодську Старобільського району.
Встановлено, що лише за пів року поплічники ворога провели понад 30 масових заходів на підтримку кремлівського режиму.
Для імітації суспільної активності вони примушували до участі у проросійських мітингах представників комунальних установ, закладів освіти та учнів навчальних закладів.
Крім того, повідомлено про підозру очільницям створених агресором трьох місцевих відділень “Центру надання муніципальних послуг”. На цих посадах колаборантки виконують “рознарядки” з Москви щодо примусової паспортизації місцевих жителів. Для цього взаємодіють із представниками росреєстру та МВС РФ.
На підставі зібраних доказів усім зловмисникам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Оскільки фігуранти перебувають на тимчасово окупованій території нашої держави, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти України.
- Співробітники Служби безпеки України задокументували нові злочини ексдиректора з мовлення російського телеканалу Russia Today Антона Кузнєцова-Красовського, який закликав до геноциду українців.
- Служба безпеки України затримала ворожого інформатора, який “звітував” Федеральній службі безпеки Росії про наслідки удару російських військ по кафе у Краматорську.
- Служба безпеки України повідомила про підозру Сергію Лєбєдєву – адміністратору одного з Telegram-каналів, який почав співпрацювати з ФСБ РФ та коригував ракетні удари окупантів по Україні.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що російські військові мають вибити українські сили з Курської області, однак не назвав конкретної дати для таких дій. Він зазначив, що, на його думку, українським військам “не було сенсу” заходити до цього регіону.
Операція українських сил із зайняття позицій та розширення плацдарму на лівому березі Дніпра – тривала…
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.