Втрати Росії в Україні досягли 550 тисяч осіб – командувач британських військ

Джерело: Newsweek

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила 550 тисяч своїх солдатів, повідомив начальник штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін на конференції в Лондоні.

Радакін спрогнозував, що главі РФ Володимиру Путіну знадобиться п’ять років, щоб повернути армію до чисельності на лютий 2022 року, оскільки війна затягується, а перспективи її припинення практично не проглядаються. Ще п’ять років піде на “виправлення слабких місць”, додав він.

За даними британської розвідки, травень та червень стали одними із  найсмертоносніших місяців для російської армії у зв’язку з відкриттям нового фронту на Харківщині та активізацією наступу на Донбасі. За два місяці армія РФ втратила 70 тис. бійців, втрачаючи  понад 1,1 тис. осіб на день.

Нині Росія досягає “тактичних успіхів”, захоплюючи населені пункти в Україні “величезною ціною”, пояснив Радакін.

Україна заявила, що Росія здатна щомісяця вводити до своїх лав до 30 000 нових солдатів. У той час, щомісячні втрати росіян становлять трохи більшу цифру.

За даними Генштабу, станом на 881-шу добу повномасштабної російсько-української війни, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 568 тисяч осіб.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.