«Вважаємо категорично неприйнятним»: у МЗС прокоментували наміри низки країн продовжити заборону на імпорт зерна
Джерело: МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували наміри Словаччини, Болгарії, Польщі, Румунії та Угорщини продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця 2023 року.
“Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії. Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції”, – заявили у дипломатичному відомстві України.
А також зазначили, що такі односторонні обмеження не відповідають “духу і букві угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС”.
Відтак, у МЗС України закликали керівництво Євросоюзу та причетні країни, деякі з яких отримали посилене фінансування відповідних секторів із європейського бюджету, знайти збалансоване рішення на основі законодавства ЄС та угоди про асоціацію.
“Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС”, – наголосили у Міністерстві закордонних справ України.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення Польщі продовжити заборону на експорт зерна “недружнім і популістським”.
- 19 липня Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина спільно попросили Європейський Союз продовжити заборону на імпорт українського зерна.
- На думку єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського, вирішенням “зернового питання” має стати продовження заборони на імпорт зерна з України та доплати ЄС на його транзит.
У Києві триває дерусифікація та очищення публічного простору від об’єктів, пов’язаних із російськими діячами. Зокрема у Печерському районі біля Олександрівської лікарні демонтували пам’ятник російському фізіологу Івану Павлову.
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський спростував нещодавно поширену інформацію щодо передачі Україні захопленої в Лівані російської зброї.
Напад на Україну — це фатальна помилка Володимира Путіна, така ж, як вторгнення Адольфа Гітлера в СРСР. Такі помилки призводять диктаторські режими, що прагнуть до світового панування, до краху, навіть попри те, що вони здатні мобілізувати всі ресурси підконтрольних країн для війни. Про це заявив колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії, Валерій Залужний.
У районі Фронтон, Техас, неподалік кордону, підозрювані члени мексиканського картелю відкрили вогонь по прикордонним агентам США під час переправлення групи нелегальних мігрантів через річку. Про це повідомляють кілька джерел у правоохоронних органах.
27 січня президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили подальшу підтримку України.