«Вважаємо категорично неприйнятним»: у МЗС прокоментували наміри низки країн продовжити заборону на імпорт зерна
Джерело: МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували наміри Словаччини, Болгарії, Польщі, Румунії та Угорщини продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця 2023 року.
“Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії. Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції”, – заявили у дипломатичному відомстві України.
А також зазначили, що такі односторонні обмеження не відповідають “духу і букві угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС”.
Відтак, у МЗС України закликали керівництво Євросоюзу та причетні країни, деякі з яких отримали посилене фінансування відповідних секторів із європейського бюджету, знайти збалансоване рішення на основі законодавства ЄС та угоди про асоціацію.
“Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС”, – наголосили у Міністерстві закордонних справ України.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення Польщі продовжити заборону на експорт зерна “недружнім і популістським”.
- 19 липня Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина спільно попросили Європейський Союз продовжити заборону на імпорт українського зерна.
- На думку єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського, вирішенням “зернового питання” має стати продовження заборони на імпорт зерна з України та доплати ЄС на його транзит.
Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.