Вибори президента у Фінляндії: за підрахунком 99% бюлетенів лідирує Александер Стубб

Джерело: Yle

28 січня у Фінляндії завершився перший тур президентських виборів. Це перші вибори президента у країні після приєднання до НАТО.

4 квітня 2023 року Фінляндія стала 31-м членом НАТО.

Так, згідно з даними підрахунку 98,7% бюлетенів наразі лідирує колишній прем’єр-міністр та член правоцентристської коаліційної партії Александер Стубб. Його результат становить 27,1% голосів.

На другому місці колишній міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто з 25,7%.

На третьому місці — Юссі Халла-ахо (19%), на четвертому — Оллі Рен (15,4%).

Джерело: yle

Підрахунок голосів ще триває.

Зауважимо, явка виборців становила 74,9%, що є справді значним показником.

У зв’язку із вступом Фінляндії до НАТО та потенційними загрозами від Росії, фінські виборці мають великі сподівання на наступного лідера. Попередні опитування показують, що Стубб набирає близько 27% голосів, а Гаавісто – 23%, що ймовірно призведе до другого туру виборів.

Якщо жоден із кандидатів не набере більш ніж половини голосів — другий тур відбудеться 11 лютого.

Раніше стало відомо, що абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.