Вибори президента у Фінляндії: за підрахунком 99% бюлетенів лідирує Александер Стубб

Джерело: Yle

28 січня у Фінляндії завершився перший тур президентських виборів. Це перші вибори президента у країні після приєднання до НАТО.

4 квітня 2023 року Фінляндія стала 31-м членом НАТО.

Так, згідно з даними підрахунку 98,7% бюлетенів наразі лідирує колишній прем’єр-міністр та член правоцентристської коаліційної партії Александер Стубб. Його результат становить 27,1% голосів.

На другому місці колишній міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто з 25,7%.

На третьому місці — Юссі Халла-ахо (19%), на четвертому — Оллі Рен (15,4%).

Джерело: yle

Підрахунок голосів ще триває.

Зауважимо, явка виборців становила 74,9%, що є справді значним показником.

У зв’язку із вступом Фінляндії до НАТО та потенційними загрозами від Росії, фінські виборці мають великі сподівання на наступного лідера. Попередні опитування показують, що Стубб набирає близько 27% голосів, а Гаавісто – 23%, що ймовірно призведе до другого туру виборів.

Якщо жоден із кандидатів не набере більш ніж половини голосів — другий тур відбудеться 11 лютого.

Раніше стало відомо, що абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.