Вибухотехніки знешкодили касетну частину ракети на Кіровоградщині

Джерело: Нацполіція

На Кіровоградщині поліцейські вибухотехніки знешкодили касетну бойову частину ворожої ракети, котра не здетонувала.

Небезпечна знахідка знаходилась під шаром ґрунту на полі. Поліцейські знищили її шляхом контрольованого підриву на місці з дотриманням усіх норм безпеки, – мовиться у повідомленні.

У пресслужбі нагадали, що касетні суббоєприпаси несуть  загрозу життю і здоровʼю людини та можуть здетонувати у будь-який момент від руху. Тож зауважили, що торкатися таких предметів чи переміщувати їх – вкрай небезпечно.

*Якщо ви побачили підозрілий предмет – не підходьте до нього, не чіпайте руками. Негайно телефонуйте за номером «101» або «102»

Нещодавно у Запорізькій області місцеві жителі одного з районів знайшли нерозірваний вибухонебезпечний предмет на території дачного кооперативу.  Сапери ДСНС прибули на виклик та знищили небезпечну знахідку.

Раніше на Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.

Також на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.

Окрім того, на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.

Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.

Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.

З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.

Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.

13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.

Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.

13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.