Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах, серед яких – Білорусь
Джерело: “Голос Америки”
Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.
Як розповів Роджерс, у липні та на початку серпня Тегеран приймав міністрів оборони з Болівії та Білорусі для обговорення військової співпраці. Пізніше Болівія заявила, що зацікавлена в отриманні іранських безпілотних літальних апаратів.
За даними очільника інституту, близько 113 держав мають доступ до технологій військових безпілотників або мають програму військових БПЛА.
“На нашу думку, щонайменше 65 недержавних груп також мають доступ до цих систем”, – зауважив Роджерс.
Зазначено, що ще з початку 1980-х років Іран звернув увагу на дешевші, прості у виробництві та експлуатації системи, які “дадуть елементарні, хоч і потужні можливості авіації”.
“Ця війна послужила вітриною для Ірану, продемонструвавши, наскільки потужними можуть бути його дрони типу “Shahed 136” і “Shahed 131″ з точки зору досягнення російських військових цілей”, – прокоментував Роджерс.
Водночас він додав, що саме через це інші країни також хочуть купувати іранські безпілотники, оскільки вважають їх ефективними системами.
Нагадаємо, аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.
- США наполягають на тому, щоб Іран припинив продавати озброєні безпілотники Росії в рамках обговорення ширшої “неписаної домовленості” між Вашингтоном і Тегераном щодо деескалації напруженості та стримування тривалої ядерної кризи.
- За інформацією британських розвідників, у Росії прагнуть самозабезпечувати себе уданими безпілотниками, однак РФ і надалі залежна від комплектуючих з Ірану.
- Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.