Виробництво іранських дронів може розпочатися ще в двох країнах, серед яких – Білорусь

Джерело: “Голос Америки”

Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.

Як розповів Роджерс, у липні та на початку серпня Тегеран приймав міністрів оборони з Болівії та Білорусі для обговорення військової співпраці. Пізніше Болівія заявила, що зацікавлена ​​в отриманні іранських безпілотних літальних апаратів.

За даними очільника інституту, близько 113 держав мають доступ до технологій військових безпілотників або мають програму військових БПЛА.

“На нашу думку, щонайменше 65 недержавних груп також мають доступ до цих систем”, – зауважив Роджерс.

Зазначено, що ще з початку 1980-х років Іран звернув увагу на дешевші, прості у виробництві та експлуатації системи, які “дадуть елементарні, хоч і потужні можливості авіації”.

“Ця війна послужила вітриною для Ірану, продемонструвавши, наскільки потужними можуть бути його дрони типу “Shahed 136” і “Shahed 131″ з точки зору досягнення російських військових цілей”, – прокоментував Роджерс.

Водночас він додав, що саме через це інші країни також хочуть купувати іранські безпілотники, оскільки вважають їх ефективними системами.

Нагадаємо, аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.