Вирушили на 10 днів на МКС, але застрягли: як проводять свій час американські астронавти
Джерело: Time
Американські астронавти Бутч Вілтор і Суні Вільямс, які вирушили на 10-денну місію на Міжнародну космічну станцію (МКС) 5 червня, досі не повернулися через технічні несправності. Попри це, вони залишаються активними і продовжують виконувати свої завдання, повідомляє Time.
Після прибуття на МКС астронавти завершили заплановану перевірку систем зв’язку, життєзабезпечення та живлення космічного корабля Starliner. Далі вони долучилися до наукових експериментів, які проводять інші члени екіпажу.
Бутч та Суні займаються технічним обслуговуванням станції, наприклад, ремонтом обладнання. Їхній робочий графік насичений, передбачає регулярні перерви та час для прийому їжі.
У випадку необхідності виходу у відкритий космос астронавти мають доступ до скафандрів. Для забезпечення їхніх потреб на станції є чотиримісячний запас їжі, кисню та інших важливих ресурсів.
Як повідомляє Time, МКС оснащена шістьма спальними кімнатами, кожна з яких має спальні мішки та місця для зберігання особистих речей. Астронавти можуть користуватися навушниками, щоб ізолюватися від шуму.
Через неочікувано довге перебування на станції астронавти зіткнулися з дефіцитом чистого одягу. Нещодавно, завдяки доставці вантажу від Northrop Grumman, вони отримали новий одяг, а також свіжі фрукти та овочі.
Обидва астронавти – досвідчені пілоти-випробувачі Військово-морських сил США. Їхній професійний досвід став однією з причин вибору їх учасниками місії Crew Flight Test (CFT).
NASA продовжує підтримувати зв’язок із Бутчем та Суні. За словами головного астронавта Джо Акаби, вони залишаються у хорошій фізичній та психологічній формі. Організація розглядає можливість їхнього повернення на Землю, включаючи використання альтернативного корабля, такого як Crew Dragon від SpaceX.
NASA також підготувала сценарії на випадок, якщо астронавти залишаться на МКС довше, ніж кілька тижнів.
Раніше у NASA повідомили, що двоє американських астронавтів, які вилетіли в космос для восьмиденної місії в червні, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року, якщо їхній Boeing Starliner не відремонтують, щоб вони могли повернутися додому.
Астронавти стали першим екіпажем капсули Boeing Starliner, але випробувальна місія була затягнута через проблеми з силовою установкою Starliner, які все більше ставлять під сумнів здатність космічного корабля безпечно повернути їх на Землю, як було заплановано.
- 24 червня NASA скасувало вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції через витік охолоджувальної рідини скафандра в люк.
- Вчені з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда створили гіперреалістичну симуляцію польоту до надмасивної чорної діри за допомогою суперкомп’ютера для генерації даних.
- Космічне агентство NASA оголосило набір кандидатів на свою другу із трьох тестових місій під назвою CHAPEA, призначених для підготовки першого польоту людини на Марс.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.