Сталась поломка: NASA скасувало вихід у відкритий космос

Джерело: Space.com

24 червня NASA скасувало вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції через витік охолоджувальної рідини скафандра в люк.

О 8:52 ранку за північноамериканським східним часом (15:52 за Києвом) астронавти Трейсі Колдуелл Дайсон і Майк Барратт отримали команду припинити вихід у відкритий космос через витік охолоджувальної рідини у скафандрі. Хоча вони вже перейшли на внутрішнє живлення скафандрів о 8:46 ранку, їм довелося повернутися на МКС, відкривши люк о 9:51 ранку.

Під час прямої трансляції NASA повідомляло, що вода витікала зі шлангокабеля обслуговування та охолодження (SCU) скафандра Дайсон. Хоча ситуація була серйозною, життю астронавтів ніщо не загрожувало.

Дайсон повідомила Центру управління польотами про кристали льоду, що виходили зі SCU, створюючи ефект хуртовини. SCU з’єднує скафандр зі шлюзовою камерою МКС під час підготовки до виходу у відкритий космос. Витік стався, коли астронавти були у шлюзовій камері з відчиненими дверима, але вони швидко їх закрили після скасування виходу.

Це вже друге перенесення виходу у відкритий космос. 13 червня вихід, запланований за участю Метта Домініка і Трейсі Дайсон, було відкладено через дискомфорт у скафандрі Домініка. Запланований на 2 липня вихід також під питанням.

Загальна тривалість виходу склала 31 хвилину. Тепер загальний час виходу у відкритий космос для Трейсі Дайсон становить 23 години 20 хвилин за чотири виходи, а для Майка Барратта – 5 годин 37 хвилин за три виходи.

Проблеми з охолоджувальною рідиною неодноразово заважали запланованим виходам. У березні 2022 року витік води в шоломі астронавта призвів до семимісячної паузи, а в 2013 році італійський астронавт Лука Пармітано пережив випадок заповнення шолома водою.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.