Витрати майже половини бюджету РФ на війну не зробить її сильнішою – ISW
Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, збільшення військових витрат у держбюджеті РФ на 2025 рік не означатиме посилення військових можливостей країни.
Президент РФ Володимир Путін підписав указ про затвердження федерального бюджету на 2025 рік та проєкт федерального бюджету на 2026-2027 роки 1 грудня.
У бюджеті на 2025 рік на військові потреби виділяється близько 41% річних витрат Росії.
“ISW продовжує оцінювати, що збільшення російських військових витрат, хоча і є небезпечним, не обов’язково дорівнює одночасному збільшенню російського військового потенціалу, особливо з огляду на те, що значна частина коштів спрямовується на виплату пільг російським військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей”, – йдеться в огляді.
Як зауважили аналітики, постійна увага Росії до військових витрат, ймовірно, також позначається на ефективності і стійкості російських соціальних програм, що може вплинути на здатність Кремля підтримувати війну в Україні, враховуючи зростаючий тиск на російську економіку і тенденцію Путіна уникати ризиків для стабільності свого режиму.
- Глава РФ Володимир Путін затвердив бюджетні плани, збільшивши військові витрати Росії на наступний рік до рекордного рівня.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.