Вивозив українське зерно до РФ: СБУ викрила бізнесмена-колаборанта

Джерело: СБУ в Telegram

Служба безпеки України викрила власника одного з провідних агрохолдингів в Запорізькій області, який організував великі партії постачання українського зерна та садової продукції до Росії.

Чоловік переїхав з Бердянська до столиці, де його й затримали співробітники СБУ.

Згідно з результатами розслідування, після переїзду до Києва власник агробізнесу дистанційно керував своїми компаніями на тимчасово окупованій території. Він залишив свого партнера в Бердянську, який фактично керував сільгосппідприємствами.

Щоб їхній бізнес “безперешкодно” функціонував, фігуранти змінили офіційний статус свого агрохолдингу відповідно до законодавства РФ та погодились на сплату так званих “податків” до російського бюджету, а також уклали  контракт із так званим Міністерством освіти і науки Запорізької області.

Відомо, що вони вивозили врожай української сільгосппродукції, зокрема пшениці, до Росії через Бердянський порт.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за частиною 4 статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.