Визнати РФ державою–спонсором тероризму: у Сенаті США з’явився новий законопроєкт

Джерело: Голос Америки і сайт Держдепу

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Ліндсі Ґрем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) на спільній пресконференції у четвер, 20 червня, підкреслили, що підписання угоди про партнерство між Росією та Північною Кореєю має стати стимулом для ухвалення рішення цього рішення.

“Той факт, що він (Путін – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю… одним із найбільш репресивних режимів на планет,і означає, що ми втратили стримування… Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти ва-банк і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму,” – заявив Грем.

Наразі невідомо, коли законопроєкт винесуть на розгляд.

Документ передбачає накладення санкцій на країни, що співпрацюють з Росією, розширення обмежень на експорт товарів подвійного призначення до Росії, і може мати значний вплив на міжнародну політику.

Росію визнали державою-спонсором тероризму Європарламент, Парламентська асамблея ОБСЄ і ряд європейських держав. А Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Росію назвали терористичним режимом.

Включення до списку держав-спонсорів тероризму передбачає чотири основні категорії санкцій з боку США: обмеження на надання допомоги, заборону на експорт та продаж оборонної продукції, обмеження на експорт товарів подвійного призначення та інші фінансові обмеження, згідно з інформацією на сайті Держдепу.

Крім того, передбачено покарання для осіб і країн, які ведуть торгівлю з такими державами.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.