Визнати РФ державою–спонсором тероризму: у Сенаті США з’явився новий законопроєкт
Джерело: Голос Америки і сайт Держдепу
Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму.
Ліндсі Ґрем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) на спільній пресконференції у четвер, 20 червня, підкреслили, що підписання угоди про партнерство між Росією та Північною Кореєю має стати стимулом для ухвалення рішення цього рішення.
“Той факт, що він (Путін – ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю… одним із найбільш репресивних режимів на планет,і означає, що ми втратили стримування… Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти ва-банк і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму,” – заявив Грем.
Наразі невідомо, коли законопроєкт винесуть на розгляд.
Документ передбачає накладення санкцій на країни, що співпрацюють з Росією, розширення обмежень на експорт товарів подвійного призначення до Росії, і може мати значний вплив на міжнародну політику.
Росію визнали державою-спонсором тероризму Європарламент, Парламентська асамблея ОБСЄ і ряд європейських держав. А Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Росію назвали терористичним режимом.
Включення до списку держав-спонсорів тероризму передбачає чотири основні категорії санкцій з боку США: обмеження на надання допомоги, заборону на експорт та продаж оборонної продукції, обмеження на експорт товарів подвійного призначення та інші фінансові обмеження, згідно з інформацією на сайті Держдепу.
Крім того, передбачено покарання для осіб і країн, які ведуть торгівлю з такими державами.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків. Вашингтон також посилив покарання для іноземців за операції з ними.
- Уряд США планує оголосити ширші санкції щодо продажу напівпровідникових мікросхем та інших товарів у Росію, повідомили Reuters джерела, знайомі з планами.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.