Вже передано майже 11 тисяч листів між українськими військовополоненими та їхніми рідними

Джерело: Національне інформаційне бюро

За даними Національного інформаційного бюро, вже передано майже 11 тисяч листів між українськими військовополоненими та їхніми близькими.

З серпня 2022 року до України передано 2 785 листів від українських полонених захисників та захисниць їхнім рідним і 8 133 листів полоненим від їхніх близьких.

Зазначимо, що листування гарантується статтею № 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Правила написання кореспонденції розробило Національне інформаційне бюро, яке працює при Мінреінтеграції.

Доставку листів в обидві сторони організовує Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Наразі йдеться про тих військовополонених, статус яких підтверджений МКЧХ.

Інструкція щодо написання листів військовополоненим:

Згідно з ІІІ Женевською конвенцією військовополоненим дозволено як надсилати, так й одержувати листи й поштові картки.

Національне інформаційне бюро за посередництва МКЧХ допоможе військовополоненим та їх родинам налагодити зв’язок.

Листи – це важливий зв’язок із зовнішнім світом військовополонених. Дотримання нижче описаних правил збільшує ймовірність того, що ваші рідні чи близькі, які перебувають у полоні, зможуть отримати листи.

  • Згідно з Женевськими конвенціями держава-одержувач має право цензурувати листи, тому рекомендуємо зміст листів робити політично нейтральними, не надавати оцінку військовим діям чи політичній ситуації, а також не передавати інформацію, що може нашкодити українським військовим.
  • У листах можна написати про сімейні новини, вкласти дитячі малюнки і всіляко підтримувати військовополоненого.
  • Не слід у листах повідомляти ваше місце проживання, номери телефонів, електронні адреси, інші дані, які можуть бути використані для ідентифікації осіб. Адресу проживання слід зазначати лише на зовнішньому конверті.
  • Важливо правильно підписати та запакувати ваш лист. Це пришвидшить та спростить передання листа вашій близькій людині.

Правила пакування та підписання листа:

Для відправлення листа вам слід підготувати два конверти: внутрішній (меншого розміру) та зовнішній (більшого розміру). Ретельно слідуйте правилам підписання листа.

Брюссель планує розпочати розслідування щодо соціальних мереж Facebook та Instagram через стурбованість щодо недостатньої протидії російській дезінформації.

Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.

Російська акторка українського походження, що зіграла у раніше популярному в Україні серіалі “Свати” Тетяна Кравченко вкотре підтримала повномасштабну війну РФ, зазначивши, що “молиться” за російських окупантів.

29 квітня, у дипломатичній спробі припинити війну на Близькому Сході, державний секретар США Ентоні Блінкен закликав ХАМАС прийняти “надзвичайно щедру” пропозицію Ізраїлю щодо перемир’я у Секторі Гази, аби забезпечити звільнення заручників.

Станом на 29 квітня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.