Вживання матча-латте або зеленого чаю може «ефективно інактивувати» Covid – дослідження
Джерело: The Telegraph
Згідно з новими дослідженнями, вживання матча-латте або зеленого чаю може “ефективно інактивувати” Covid. Як показав аналіз, хімічні речовини в напої зв’язуються зі спайковим білком, який виступає з поверхні вірусу, і не дозволяють йому заразити клітини.
Вчені з Префектурного медичного університету Кіото в Японії раніше досліджували роль цих молекул на основі чаю, які називаються EGCG і TFDG, на старіших штамах Covid і знайшли зв’язок.
Але аналіз субліній Omicron Covid, які зараз є домінуючими штамами у Великій Британії та в усьому світі, виявив, що мутації вірусу зробили чорний чай і подібні напої ще ефективнішими як засіб для боротьби з Covid.
“Тут ми показуємо, що підваріанти Omicron були ефективно інактивовані зеленим чаєм, матча та чорним чаєм. EGCG і TFDG сильно пригнічували інфекційність підваріантів BA.1 і XE, тоді як вплив на BA.2.75 був слабшим”, — пишуть автори дослідження у своїй статті, опублікованій у Scientific Reports.
Лабораторні дослідження показали, що деякі специфічні для Omicron мутації “вирішально вплинули” на те, як хімічні речовини чаю зв’язуються з частинками вірусу.
І EGCG, і TFDG з’єднуються з вірусом у тій самій області, що й людський рецептор ACE2, що дозволяє коронавірусам проникати в клітини людини та викликати інфекцію.
Якщо чай блокує цю ключову частину вірусного механізму, то він не може викликати захворювання.
Семеро здорових добровольців вживали або цукерки з різних сортів чаю (матча, чорний і зелений чай) і дані показали, що їх слина змогла ефективно інактивувати вірус.
“Ми виявили, що всі тестовані нами підваріанти Omicron були ефективно інактивовані шляхом обробки зеленим чаєм, зеленим чаєм матча та чорним чаєм протягом 10 секунд”, — пишуть вчені.
Вони дійшли висновку, що матча-латте, зелений або чорний чай, можуть бути корисними для інактивації вірусу, якщо його споживають інфіковані люди, для зменшення вірусного навантаження в ротовій порожнині та шлунково-кишковому тракті інфікованої людини, а також для запобігання поширенню вірусу від інфікованих осіб до найближчих неінфікованих людей.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
- Всесвітня організація охорони здоров’я в п’ятницю, 11 серпня, повідомила, що кількість нових випадків Covid-19, зареєстрованих у всьому світі, зросла на 80 відсотків.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
- В одному з будинків для літніх людей у Великій Британії зафіксували спалах нового варіанта COVID-19, який дуже легко передається.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.