«Як говорити з дитиною про її тіло і їжу»: відповідь дієтологині Тетяни Лакусти

Джерело: Тетяна Лакуста/Facebook

Лікарка-дієтологиня Тетяна Лакуста дала поради батькам, як правильно говорити з дітьми про їхнє тіло та їжу.

Вона зауважила, що різні тіла – це норма. Всі тіла мають право на існування і людина, знаходячись в більшому чи меншому тілі, не стає кращою чи гіршою для іншої.

“Ми цінуємо людину за цікавість, посмішку, вміння, а не за зовнішність”, – наголосила Лакуста.

Водночас експертка зазначила, що не варто засуджувати людину через зовнішність.

“Така поширена звичка – вішати ярлики: тупа білявка, окулярник, довгов’яза, носата – це бажання бути кращими за іншого через приниження. Коли ми самі так не робимо – у дітей не формуються подібні судження”, – пояснила вона.

Також Лакуста додала, що батькам не слід відбирати у дитини їжу, критикуючи її тіло.

“Якщо у вас росте дитина з великим тілом, то дорікати їй за це або залишати її голодною – це ницо”, – вважає лікарка.

Натомість вона розповіла, що діти з надмірною вагою мають повноцінно їсти, щоб відчувати ситість.

“Але ваше завдання – налагодження рутинного харчування та навчання культурі їжі. В такому харчуванні є місце для цукерки, бабусиного торта та броколі з гречкою. Навчить дитину, що всім продуктам є місце в раціоні. Є просто їжа, а не їжа хороша та та, від якої набирають”, – поінформувала дієтологиня.

Лакуста порадила акцентувати увагу на перевагах людини, а не на її недоліках.

“Формувати такий тип мислення – це завдання батьків. Коли родина критикує одне одного за форму тіла, порівнює поза очі людей, спираючись на зовнішність – не очікуйте, що дитина не буде порівнювати себе з іншими і не шукати мінуси у собі. Безумовна любов – це те, на що заслуговує дитина з будь-яким тілом”, – резюмувала експертка.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони. 

Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.  

Фахівці “Охматдиту” успішно провели складну операцію для 12-річної дівчинки, котра народилася з рідкісною патологією – адреногенітальним синдромом. Цей стан виникає через надлишкове виділення наднирниками чоловічих гормонів, що призводить до аномального формування зовнішніх статевих органів.

Колишня глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, котра також відома своїми танцями з Путіним на власному весіллі, стане викладачкою Рязанського державного університету, заявив виконувач обов’язків ректора університету РФ Дмитро Боков.

Акторка Анна Тейлор-Джой, відома ролями в серіалі “Хід королеви” та фільмі “Дюна”, розповіла про плани зіграти персонажа компанії Disney.