Як спонукати ветерана звернутися до фахівця з ментального здоров’я: поради МОЗ
Джерело: пресслужба МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що часом рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко. У відомстві надали поради, як спонукати ветеранів звернутися по необхідну допомогу.
Зауважується, що наразі культура звернення по таку допомогу лише формується, тоді як стереотипи про ментальне здоров’я досі переважають.
У випадку з ветеранами, які мали травматичний досвід, може додаватися небажання “аби хтось порпався у голові” або ж переконання, що зрозуміти зможуть лише “свої”.
Ми можемо мати щире бажання допомогти людині, та варто памʼятати, що тиснути, сваритися чи примушувати звернутися до спеціаліста — невдалий варіант. Завжди, а особливо у випадку з військовими, слід шукати власний шлях, побудований на довірі й турботі, — пояснили фахівці.
Зауважимо, Міністерство оборони України розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців, основним завданням якого є створення ефективного реабілітаційного простору за участі цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування.
Для цього процес реабілітації у сфері охорони здоровʼя повинен пройти етап реформування.
Серед першочергових задач — уніфікація стандартів і протоколів, наскрізний моніторинг та контроль результатів. Також планується створення центрів досконалості – закладів, які візьмуть на себе лідерство у сфері реабілітації.
Процес реформування також передбачає формування так званого ефективного маршруту пацієнта, який базуватиметься на прогнозі його подальшого лікування та реабілітації, а також на визначенні профільних закладів згідно з особливостями травм та захворювань.
- Фонд американського благодійника Делла Лоя Хансена та Київська обласна державна адміністрація розпочали спільну роботу з розробки концепції створення сучасного реабілітаційного госпіталю для військовослужбовців та цивільних осіб.
- В Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один – з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту – для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.
- За підтримки Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, у межах Комплексного пакету допомоги Україні (КПД), у Збройних силах України успішно завершено шостий цикл тренінгів в межах проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості та боєздатності військовослужбовців – учасників бойових дій.
- В Україні створили інноваційний мобільний застосунок, котрий допомагає ветеранам та військовослужбовцям отримати безоплатну спортивну реабілітацію.
Російські війська 2 січня атакували Станіслав Херсонської області за допомогою БпЛА. Внаслідок обстрілу постраждали двоє чоловіків, один із яких отримав серйозні травми, зокрема часткову ампутацію стопи.
У 2025 році військовослужбовці почнуть отримувати “Пакунок пораненого”. Про це повідомив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Саскія Ескен, лідерка Соціал-демократичної партії Німеччини, закликала до продовження телефонних переговорів між канцлером Олафом Шольцом та очільника Росії Володимиром Путіним.
У ніч на 2 січня російські війська обстріляли Степногірськ у Запорізькій області. Унаслідок атаки зруйновано п’ятиповерховий житловий будинок, загинув один чоловік.
1 січня Папа Римський Франциск з вікна Апостольського палацу на площі Святого Петра виголосив молитву про мир “на всіх фронтах”. Понтифік також висловив вдячність тим, хто “працює над перемовинами”.