Як спонукати ветерана звернутися до фахівця з ментального здоров’я: поради МОЗ

Джерело: пресслужба МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що часом рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко. У відомстві надали поради, як спонукати ветеранів звернутися по необхідну допомогу.

Зауважується, що наразі культура звернення по таку допомогу лише формується, тоді як стереотипи про ментальне здоров’я досі переважають.

У випадку з ветеранами, які мали травматичний досвід, може додаватися небажання “аби хтось порпався у голові” або ж переконання, що зрозуміти зможуть лише “свої”.

Ми можемо мати щире бажання допомогти людині, та варто памʼятати, що тиснути, сваритися чи примушувати звернутися до спеціаліста — невдалий варіант. Завжди, а особливо у випадку з військовими, слід шукати власний шлях, побудований на довірі й турботі, — пояснили фахівці.

Зауважимо, Міністерство оборони України розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців, основним завданням якого є створення ефективного реабілітаційного простору за участі цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування.

Для цього процес реабілітації у сфері охорони здоровʼя повинен пройти етап реформування.

Серед першочергових задач — уніфікація стандартів і протоколів, наскрізний моніторинг та контроль результатів. Також планується створення центрів досконалості – закладів, які візьмуть на себе лідерство у сфері реабілітації.

Процес реформування також передбачає формування так званого ефективного маршруту пацієнта, який базуватиметься на прогнозі його подальшого лікування та реабілітації, а також на визначенні профільних закладів згідно з особливостями травм та захворювань.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.