Як залучення дітей до кулінарії впливає на їхні харчові звички та розвиток

Джерело: AP

За словами експертів, щоб виростити дітей допитливими, самостійними та свідомими у виборі їжі, варто залучати їх до процесу приготування страв.

Як розповіли у виданні, кулінарія допомагає дітям розвивати життєві навички, формує здорові харчові звички, підвищує впевненість у собі та зміцнює сімейні зв’язки. При цьому процес приготування страв може бути веселим і цікавим.

“Головне — не сприймати це як обов’язок, а бачити в ньому можливість проводити час разом”, — зазначила Джессіка Баттілана, редакторка King Arthur Baking Company, яка проводить кулінарні майстер-класи для дітей і дорослих.

Їжа не обов’язково має бути вишуканою, і навіть не вся вона мусить бути домашньою, додала вона.

Згідно з повідомленням, пандемія COVID-19 навчила багатьох, що кулінарія — це важлива навичка.

Бекка Купер Лібов, мама двох дітей із Денвера, почала залучати їх до кухонних справ під час локдауну. Коли її сину було 3, а доньці 8, вони допомагали насипати інгредієнти у міксер, розкачувати тісто або прикрашати торт.

За п’ять років їхні навички значно зросли. “Для мене найголовніше — це час, проведений разом, щось цікаве й корисне, що відволікає їх від гаджетів”, — розповіла Лібов.

Діти з гордістю демонструють свої страви родині. Крім того, вони прибирають після готування і знають, як правильно сервірувати стіл. Її 13-річний син вже допомагає нарізати овочі та обсмажувати м’ясо.

“Дітям подобається, коли їх залучають до дорослих занять”, — зауважила Крісті Донозо, логопедка та мама 5-річної дівчинки, яка займається випічкою з раннього віку.

Кулінарія допомагає розвивати математичні навички, мовлення, концентрацію та самоконтроль. Діти вчаться читати та дотримуватись покрокових інструкцій, освоюють безпеку на кухні.

Крім того, взаємодія з їжею розширює їхній кулінарний досвід. “Харчування — це не лише сидіти за столом. Це планування покупок, вибір продуктів, їхнє відчуття на дотик”, — пояснила Донозо.

У кулінарній школі у Массачусетсі діти вчаться готувати під час майстер-класів, святкових заходів та таборів.

“Діти стають сміливішими у виборі їжі, коли знають, що саме в ній міститься”, — зазначив засновник школи Ерік Браун. З часом вони перестають боятися нових продуктів.

Молодші діти можуть розкачувати тісто для піци чи прикрашати тістечка, а старші — брати участь у кулінарних конкурсах.

“Спочатку вони кажуть: ‘Фу, я це не чіпатиму’, а потім питають: ‘А що це? Можна спробувати?'” — розповів Браун.

Навіть якщо ви самі не експерт у кулінарії, не бійтеся навчати дітей.

Почніть з простого. Складіть список із 10 базових страв, які дитина може навчитися готувати: наприклад, яєчня, тортилья з гуакамоле або паста з овочами.

Чим більше ви практикуєтеся разом, тим впевненіше почуватиметеся на кухні.

“Діти вміють більше, ніж ми думаємо. Вони можуть працювати повільніше і брудніше, але вони здатні багато чого навчитися і зазвичай охоче пробують нові страви — особливо ті, що зробили самі”, – резюмувала Баттілана.

Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.

11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.