Японія передала медичним закладам Харківщини автівки та діагностичне обладнання

Фото: МОЗ
Джерело: МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
Автівки розподілено між медичними закладами Харківської області, зокрема, їх отримали заклади первинної медичної допомоги прифронтових міст Ізюму та Куп’янська.
Використовуватимуться автомобілі для надання базових медичних послуг пацієнтам у віддалених регіонах. Розміри автівки дозволяють перевозити також портативне обладнання, необхідне для надання допомоги.
Діагностичні ультразвукові апарати дозволять точно і швидко встановлювати діагнози та обирати ефективні методи лікування. Прилади мають функцію дистанційної передачі даних. Обладнання вже прибуло до Харківської області, наразі проводиться навчання для медиків.
“Вдячний Японії за передані сьогодні 20 автівок для медзакладів первинної ланки та діагностичне ультразвукове обладнання. Вони підсилять медиків Харківщини, яка на сьогодні є однією з найгарячіших точок країни, а отже більша кількість пацієнтів зможе отримати необхідні медичні послуги в цей складний час”, — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
З початку війни Японія системно підтримує Україну, надаючи необхідні медичні засоби та обладнання для забезпечення безперервності надання медичної допомоги та задоволення нагальних медичних потреб людей.
За цей час Японія вже надала Україні фінансової підтримки на більше ніж 12 мільярдів доларів, у тому числі для медичної сфери.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України.
- За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.