Японія продовжить системну підтримку медичної сфери України

Джерело: МОЗ України

За результатами зустрічі керівництва МОЗ України із надзвичайним та повноважним послом Японії в Україні та головою Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) стало відомо, що Японія продовжить системно підтримувати медичну галузь України.

Під час зустрічі йшлося про продовження співпраці в частині розвитку медичної інфраструктури та посилення спроможності України в наданні медичної допомоги.

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич зазначили, що Японія – один із найбільш надійних та послідовних партнерів нашої держави у боротьбі з терористичною Росією.

За понад два роки повномасштабної війни Японія вже надала Україні фінансової підтримки на більш ніж 12 мільярдів доларів, у тому числі для медичної сфери. 

“Щиро вдячні Японії та японському народові за підтримку – значна кількість обладнання, лікарських засобів, автомобілів швидкої допомоги від уряду Японії і неурядових організацій уже доставлено в Україну і рятують життя українців. Вірю, що наша системна співпраця у цьому напрямі лише міцнішатиме та продовжуватиметься”, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Зі свого боку, надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі наголосив, що підтримка сфери охорони здоров’я є і буде одним із пріоритетних напрямів для уряду Японії – не лише поки триває війна, а і після її завершення.

Також під час зустрічі наголошено, що усі проєкти, заплановані до впровадження та підтримки медичної сфери України зі сторони уряду Японії, тривають, а деталі і кроки щодо реалізації узгоджуються відповідальними особами зі сторони МОЗ України та посольства Японії в Україні.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.