Японія разом с США обговорюють допомогу Україні в межах оборонної співпраці
Джерело: Bloomberg та Yomiuri.
Сполучені Штати та Японія розглядають можливість співпраці в галузі оборони з метою надання допомоги Україні, зокрема постачання боєприпасів та ремонту техніки.
Зазначається, що союзники намагаються досягти угоди до зустрічі у Вашингтоні президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди, запланованої на 10 квітня.
Вказується, що ключовою темою саміту буде обговорення можливостей, як Японія може підтримати збільшення арсеналу США. Японія вже надала Україні нелетальну допомогу та фінансову підтримку, але подальше послаблення експортних обмежень може розширити можливості для продажу зброї за кордон.
Очікується, що Кісіда та Байден обговорять питання, спрямовані на поглиблення відносин між країнами та зміцнення ланцюжка постачання військового обладнання, особливо в контексті зростання впливу Китаю.
Джерела видання стверджують, що Токіо та Вашингтон розглядають можливість розширення угоди, згідно з якою японські компанії будуть регулярно здійснювати технічне обслуговування та ремонт американської військової техніки, зокрема військових кораблів США та винищувачів F-35.
- Представник уряду Японії заявив у четвер, 7 березня, що Токіо серйозно стурбований тіснішою військовою співпрацею між Китаєм і Росією.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.