Японія разом с США обговорюють допомогу Україні в межах оборонної співпраці
Джерело: Bloomberg та Yomiuri.
Сполучені Штати та Японія розглядають можливість співпраці в галузі оборони з метою надання допомоги Україні, зокрема постачання боєприпасів та ремонту техніки.
Зазначається, що союзники намагаються досягти угоди до зустрічі у Вашингтоні президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди, запланованої на 10 квітня.
Вказується, що ключовою темою саміту буде обговорення можливостей, як Японія може підтримати збільшення арсеналу США. Японія вже надала Україні нелетальну допомогу та фінансову підтримку, але подальше послаблення експортних обмежень може розширити можливості для продажу зброї за кордон.
Очікується, що Кісіда та Байден обговорять питання, спрямовані на поглиблення відносин між країнами та зміцнення ланцюжка постачання військового обладнання, особливо в контексті зростання впливу Китаю.
Джерела видання стверджують, що Токіо та Вашингтон розглядають можливість розширення угоди, згідно з якою японські компанії будуть регулярно здійснювати технічне обслуговування та ремонт американської військової техніки, зокрема військових кораблів США та винищувачів F-35.
- Представник уряду Японії заявив у четвер, 7 березня, що Токіо серйозно стурбований тіснішою військовою співпрацею між Китаєм і Росією.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.