Японія вперше висадила космічний апарат на Місяць, проте з ним виникла проблема

Джерело: Reuters

Японія стала п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць, але через проблеми з його сонячною енергетичною системою місія може проіснувати лише кілька годин.

Фото: JAXA

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило, що їх апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) здійснив посадку на поверхню Місяця і відновив зв’язок із Землею, але його сонячні батареї не змогли генерувати електрику, можливо, через те, що вони розташовані під неправильним кутом.

“SLIM зараз працює лише від свого акумулятора, і ми ставимо пріоритетом передачу його даних на землю”, — сказав керівник дослідницького центру JAXA Хітоші Кунінака.

JAXA сподівається, що зміна кута сонячного світла вразить панелі таким чином, що це зможе відновити їх функції.

“Потрібно 30 днів, щоб сонячний кут змінився на Місяці”, – додав Кунінака.

JAXA двічі сідала на невеликі астероїди, але на відміну від посадки астероїда, гравітація Місяця означає, що посадковий модуль не може піднятися ще раз, кажуть його вчені. 

Воїни Військово-морських сил ЗСУ повідомили про ураження російського катера в акваторії Чорного моря.

Канада тепер має право брати участь у пісенному конкурсі “Євробачення” після того, як CBC/Radio-Canada стала повноправним членом Європейського мовного союзу (EBU), що є обов’язковою умовою для участі.

Від ранку 27 червня російські окупаційні війська атакують Херсонщину. Є двоє поранених.

Вночі 27 червня росіяни масовано вдарили безпілотниками по Охтирському районі Сумщини. Є наслідки та постраждалі.

Вночі 27 червня російські окупаційні війська атакували Дніпропетровщину. Є жертва та постраждалі.