Японія вперше висадила космічний апарат на Місяць, проте з ним виникла проблема
Джерело: Reuters
Японія стала п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць, але через проблеми з його сонячною енергетичною системою місія може проіснувати лише кілька годин.

Фото: JAXA
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило, що їх апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) здійснив посадку на поверхню Місяця і відновив зв’язок із Землею, але його сонячні батареї не змогли генерувати електрику, можливо, через те, що вони розташовані під неправильним кутом.
“SLIM зараз працює лише від свого акумулятора, і ми ставимо пріоритетом передачу його даних на землю”, — сказав керівник дослідницького центру JAXA Хітоші Кунінака.
JAXA сподівається, що зміна кута сонячного світла вразить панелі таким чином, що це зможе відновити їх функції.
“Потрібно 30 днів, щоб сонячний кут змінився на Місяці”, – додав Кунінака.
JAXA двічі сідала на невеликі астероїди, але на відміну від посадки астероїда, гравітація Місяця означає, що посадковий модуль не може піднятися ще раз, кажуть його вчені.
- Космічний апарат NASA “Вояджер-1” зазнав комп’ютерного збою, який спричинив певний збій зв’язку між 46-річним зондом і його командою місії на Землі.
- NASA поділилась першими зображеннями, зробленими телескопом “Евклід” у межах місії “Темний Всесвіт”.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.