Японія вперше висадила космічний апарат на Місяць, проте з ним виникла проблема

Джерело: Reuters

Японія стала п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць, але через проблеми з його сонячною енергетичною системою місія може проіснувати лише кілька годин.

Фото: JAXA

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило, що їх апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) здійснив посадку на поверхню Місяця і відновив зв’язок із Землею, але його сонячні батареї не змогли генерувати електрику, можливо, через те, що вони розташовані під неправильним кутом.

“SLIM зараз працює лише від свого акумулятора, і ми ставимо пріоритетом передачу його даних на землю”, — сказав керівник дослідницького центру JAXA Хітоші Кунінака.

JAXA сподівається, що зміна кута сонячного світла вразить панелі таким чином, що це зможе відновити їх функції.

“Потрібно 30 днів, щоб сонячний кут змінився на Місяці”, – додав Кунінака.

JAXA двічі сідала на невеликі астероїди, але на відміну від посадки астероїда, гравітація Місяця означає, що посадковий модуль не може піднятися ще раз, кажуть його вчені. 

Національна японська авіакомпанія Japan Airlines (JAL) заявила про затримку внутрішніх та міжнародних рейсів через кібератаку на систему, яка використовується для реєстрації багажу.

Університети США закликали своїх іноземних студентів раніше повернутися з зимових канікул у кампуси, адже після інавгурації новообраного президента Дональда Трампа 20 січня це може ускладнитись.

Президент США Джо Байден підписав закон, який офіційно визначає білоголового орлана як національного птаха Сполучених Штатів. Хоча цей хижий птах з білим пір’ям на голові й жовтим дзьобом уже понад два століття є символом країни, зокрема на Великій печатці США з 1782 року, офіційний статус він отримав лише тепер.

У США фахівці компанії Honest Hands Rings виготовили унікальну обручку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля “Аполлон-11”, завдяки якому в 1969 році астронавти вперше висадилися на поверхню супутника Землі.

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука. Про це мовиться в офіційній заяві агентства.