Японія запустить перший у світі дерев’яний супутник для боротьби із забрудненням космосу
Джерело: The Guardian
Японські вчені створили перший у світі супутник, виготовлений із дерева й запустять його в космос.
Зонд LignoSat був побудований з деревини магнолії, яка під час експериментів, проведених на Міжнародній космічній станції (МКС), виявилася особливо стабільною та стійкою до розтріскування.
Дерев’яний супутник був створений, щоб перевірити чи використання біорозкладаних матеріалів, таких як деревина, можуть бути екологічно чистими альтернативами металам, з яких зараз побудовані всі супутники.
“Усі супутники, які знову входять в атмосферу Землі, горять і створюють крихітні частинки глинозему, які будуть плавати у верхніх шарах атмосфери протягом багатьох років. Згодом це вплине на навколишнє середовище Землі”, — зазначив японський астронавт і аерокосмічний інженер з Кіотського університету Такао Доі.
Щоб розв’язати цю проблему, дослідники з Кіото створили проєкт для оцінки видів деревини, щоб визначити, наскільки добре вони можуть витримувати суворі умови запуску в космос і тривалих польотів на орбіті навколо Землі.

Фото: Kyoto University
Перші випробування проводилися в лабораторіях, які відтворювали умови в космосі, і було виявлено, що зразки деревини не зазнали помітних змін у масі, ознаках розкладання чи пошкодження.
Після цих випробувань зразки були відправлені на МКС, де їх випробовували протягом майже року, перш ніж повернути на Землю.
Протестували декілька видів деревини, проте деревина магнолій виявилася найміцнішою, тому її використали для створення дерев’яного супутника.
“Одна з місій супутника — виміряти деформацію дерев’яної конструкції в космосі. Деревина міцна і стабільна в одному напрямку, але може бути схильна до змін розмірів і розтріскування в іншому напрямку”, – сказав керівник проєкту Кодзі Мурата.
Супутник планують запустити цього літа на американській ракеті.
- В суботу, 20 січня, державні ЗМІ Ірану повідомили, що країна успішно запустила свій супутник Sorayya на орбіту.
- В п’ятницю, 1 грудня, ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту перший південнокорейський супутник-розвідник з каліфорнійської бази космічних сил Ванденберг після того, як Північна Корея минулого місяця успішно запустила власний військовий розвідувальний супутник.
- Японія стала п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць, але через проблеми з його сонячною енергетичною системою місія може проіснувати лише кілька годин.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.