Японія звернулася до Трампа з проханням звільнити її від нових тарифів на сталь і алюміній

Джерело: Bloomberg

Японія звернулася до адміністрації Дональда Трампа з проханням звільнити японські компанії від запроваджених США мит на сталь і алюміній, які набудуть чинності 12 березня.

Міністр торгівлі Йодзі Муто повідомив, що запит був переданий американській стороні через посольство Японії у Вашингтоні. Міністр фінансів Кацунобу Като та головний секретар кабінету міністрів Йосімаса Хаясі заявили, що Токіо уважно стежить за ситуацією. За словами Муто, уряд консультує компанії щодо тарифної політики США та аналізує її вплив.

Страхова компанія Nippon Export and Investment Insurance, яка має державну підтримку, заявила, що компенсуватиме втрати японських металургійних компаній та торгових фірм. Але їхні контракти будуть скасовані через нові мита. Подібні заходи застосовувалися після підвищення тарифів на метал під час першого президентського терміну Трампа.

У 2018 році США запровадили 25% мита на імпорт сталі та алюмінію, посилаючись на ризики для національної безпеки. Під час президентства Джо Байдена між США та Японією було досягнуто угоди, яка дозволяла більшості японської сталі постачатися безмитно.

За даними 2024 року, Японія експортувала до США 1,1 мільйона тонн сталі на 303 мільярди єн (2 мільярди доларів) і 74 565 тонн кольорових металів, включаючи алюміній, на 179 мільярдів єн.

Прем’єр-міністр Сігеру Ішіба, виступаючи в парламенті, наголосив, що уряд уважно оцінює наслідки нових тарифів і розглядає можливі заходи, зокрема дипломатичні зусилля для їх скасування. Керуючий Банком Японії Кадзуо Уеда зазначив, що нины складно оцінити економічні наслідки цієї політики.

Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.

Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.

Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.

Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.