Японська корпорація NEC розробляє пристрій, здатний розпізнавати емоції для підвищення безпеки водіїв
Джерело: NHK
Великий японський виробник електронної продукції NEC працює над створенням наручного пристрою для підвищення безпеки керування, здатного вловлювати сигнали, які дозволять розпізнавати емоції водія.
Як розповіли у виданні, пристрій може розпізнавати збудження, нервозність та сильну втому.
Цьогоріч компанія вже протестувала пристрій на водіях таксі.
Зазначається, що NEC планує проаналізувати ці дані для відстеження змін у фізичному та емоційному стані водія за кермом та використовувати отримані дані, щоб допомогти транспортним та логістичним фірмам підвищити безпеку руху.
Компанія сподівається розпочати практичне використання цієї технології у 2025 році.
Тим часом виробник мотоциклів Yamaha Motor повідомив, що він досяг успіхів у розробці технології розпізнавання емоцій за допомогою штучного інтелекту. Пристрій у вигляді пояса вловлює електричні сигнали, що надходять у серце, а штучний інтелект аналізує ці дані і передбачає зміни настрою.
- ЗС Ізраїлю стали використовувати штучний інтелект для автоматизовного вибору цілей під час авіаударів. Зокрема йдеться про організацію матеріально-технічного забезпечення під час ведення війни з Іраном.
- Міністерство освіти Японії попросило університети та технічні коледжі по всій країні розробити власні правила або рекомендації щодо використання генеративного штучного інтелекту (ШІ).
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
У США під час заходу для прилаштування тварин із притулку собака попередив чоловіка про епілептичний напад.
На фронті загинув командир роти у лавах 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, один із лідерів Пласту, співтворець Самооборони Майдану, капітан ЗСУ Роман Орищенко.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.