Японська корпорація NEC розробляє пристрій, здатний розпізнавати емоції для підвищення безпеки водіїв

Джерело: NHK

Великий японський виробник електронної продукції NEC працює над створенням наручного пристрою для підвищення безпеки керування, здатного вловлювати сигнали, які дозволять розпізнавати емоції водія.

Як розповіли у виданні, пристрій може розпізнавати збудження, нервозність та сильну втому.

Цьогоріч компанія вже протестувала пристрій на водіях таксі.

Зазначається, що NEC планує проаналізувати ці дані для відстеження змін у фізичному та емоційному стані водія за кермом та використовувати отримані дані, щоб допомогти транспортним та логістичним фірмам підвищити безпеку руху.

Компанія сподівається розпочати практичне використання цієї технології у 2025 році.

Тим часом виробник мотоциклів Yamaha Motor повідомив, що він досяг успіхів у розробці технології розпізнавання емоцій за допомогою штучного інтелекту. Пристрій у вигляді пояса вловлює електричні сигнали, що надходять у серце, а штучний інтелект аналізує ці дані і передбачає зміни настрою.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.