Японське місто вибачилося за те, що порадило вагітним жінкам готувати їжу, прибирати та робити чоловікам масаж

Джерело: CNN

У 2017 році в місті Ономіті в японській префектурі Хіросіма створили листівки для вагітних жінок, які пізніше роздавали місцевим жителям. Листівки викликали всенародне обурення.

“Є відмінності в тому, як чоловіки та жінки відчувають і думають. Однією з причин цього є структурна різниця в мозку чоловіків і жінок. Відомо, що чоловіки діють на основі теорій, а жінки – на основі емоцій”, — йдеться в одній листівці.

Далі зазначається, що чоловікам подобається отримувати подяку за виконання основних завдань, таких як миття посуду, зміна підгузків і тримання дитини.

“Важливо розуміти відмінності один одного і добре розподіляти ролі”, — написано далі в листівці і вказано, що не потрібно дратувати своїх чоловіків, якщо вони “зайняті доглядом за дитиною, а не займаються домашніми справами” і радять жінкам “не засмучуватися без причини”.

Було зроблено висновок, що є багато речей, які молоді матері можуть робити, щоб догодити своїм чоловікам, зокрема робити їм масаж, щодня готувати їм обід, займатися доглядом за дітьми та домашніми справами, вітати їх словами “ласкаво просимо додому” і завжди “посміхатися”.

Місцеві ЗМІ цього тижня привернули увагу до листівок і в соціальних мережах одразу відреагували.

“Це досить погано, що місцева влада передає ідею про те, що догляд за дітьми — це обов’язок матері і що стороння допомога батька допоможе матері”, — написав один користувач у Twitter. “Я хотів би, щоб місцева влада підняла усвідомлення того, що чоловіки також є головними учасниками догляду за дітьми”.

Інший користувач соцмереж вказав, що пологи завдають великої шкоди жіночому організму.

“Стрес є ворогом під час вагітності, тож чому саме він атакує лише жінок?”

Мер міста Юкіхіро Хіратані опублікував вибачення на вебсайті місцевої влади, заявивши, що листівки “не відповідають настроям вагітних жінок, матерів, які годують дітей, та інших осіб, які беруть участь у вихованні дітей, і викликають неприємні почуття у багатьох людей”.

Він додав, що уряд припинив розповсюдження листівок, оскільки вони “містять вислови, які пропагують ставлення та практики, які стереотипують гендерні ролі”.

Листівки та опитування громадськості, на основі якого вони базувалися, “означають, що це те, що насправді думають чоловіки”, – написав один користувач в Twitter. 

“Більшість чоловіків вважають, що догляд за дітьми – це чиясь справа, а дружини мають виконувати роботу по дому. Ні, не нехтуйте доглядом за своїми чоловіками, не засмучуйте їхніх чоловіків… Тобі краще не виходити заміж”.

Рівень гендерної рівності в політиці Японії є “одним із найнижчих у світі”, згідно зі звітом, жінки займають лише 10% місць у парламенті. І хоча кількість жінок у робочій силі зросла за останні роки, вони займають лише 12,9% керівних чи керівних посад – у порівнянні з 41% у Сполучених Штатах і 43% у Швеції.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.