«єПам’ятка»: в Україні запустили реєстр нерухомих об’єктів культурної спадщини

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України 

Сьогодні, 29 листопада, Міністерство культури та інформаційної політики України разом з партнерами презентувало Інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” – “єПам’ятка”.

“єПам’ятка” дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Ведення Державного реєстру нерухомих пам’яток України обов’язкове для органів державної влади. Ця система стане одночасно інструментом державного управління та відкритою для суспільства інформаційною базою про пам’ятки, але з різними рівнями доступу.

105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва вже внесено до реєстру. Фактично це перелік об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною держави.

Відтак, впровадження реєстру:

  • перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови;
  • оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління.

“Запуск “єПамʼятки” впорядкує процес охорони культурних памʼяток в Україні та зробить його прозорим. Доступ до інформації стане більш зрозумілим, простим і відкритим для тих людей, які користуються нашими управлінськими рішеннями для здійснення господарської діяльності. Нині розробка інформаційної системи “Державний реєстр нерухомих пам’яток України” перебуває на фінальній стадії реалізації. Вже з 1 січня для більшості користувачів ми зможемо продемонструвати цю інформаційну систему”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Президент США Дональд Трамп відвідав новий центр утримання мігрантів, розташований у національному парку Еверглейдс, штат Флорида.

2 липня Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя звільнили з посади у зв’язку з завершенням п’ятирічного строку повноважень, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

У Лондоні до довічного ув’язнення засудили Маркуса Ардіні Монзо, який вбив 14-річного підлітка самурайським мечем і поранив п’ятьох людей.

Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.