«ЄС» бореться, аби мобілізація будувалася на мотивації, а не лише на примусі, – Геращенко
Джерело: нардепи Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко
Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що “ЄС” відмовились голосувати за законопроєкт про мобілізацію без положення про демобілізацію військових.
“”ЄС” вважає, що мобілізація не може будуватися лише на примусі. Право на звільнення- це важливий мотиваційний чинник”, – написала вона.
Вона додала, що зареєстровано постанову з вимогою негайно знайти кошти на збільшення виплат військовим на фронті.
“Тих, яких влада залишила без права на звільнення з військової служби. Щороку Україна недоотримує 20 млрд лізе на ігорономц бізнесі. Кому в кишені йдуть ці гроші?” – написала Геращенко.
Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував список нардепів, які голосували “за” демобілізацію: Сергій Алєксєєв, Володимир Арʼєв, Михайло Бондар, Володимир Вʼятрович, Артур Герасимов, Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Яна Зінкевич, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький, Андрій Лопушанський, Ростислав Павленко, Андрій Парубій, Петро Порошенко, Максим Саврасов, Олег Синютка, Вікторія Сюмар, Софія Федина, Ірина Фріз, Ніна Южаніна та Гео Лероса.
Геращенко наголосила, що два голоси від ВО “Батьківщини” “стали вирішальними для позбавлення військовослужбовців права на звільнення з військової служби”.
“Депутати Абдуллін і Бондарьов разом з ОПЗЖ і Слугами дали голоси проти можливості демобілізації…..Слуги зі своїми сателітами просто плюнули в обличчя військовим і їх родинам”, – написала нардепка.
Нагадаємо, що сьогодні, 11 квітня, народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
- 10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
- 21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.