«ЄС» бореться, аби мобілізація будувалася на мотивації, а не лише на примусі, – Геращенко
Джерело: нардепи Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко
Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що “ЄС” відмовились голосувати за законопроєкт про мобілізацію без положення про демобілізацію військових.
“”ЄС” вважає, що мобілізація не може будуватися лише на примусі. Право на звільнення- це важливий мотиваційний чинник”, – написала вона.
Вона додала, що зареєстровано постанову з вимогою негайно знайти кошти на збільшення виплат військовим на фронті.
“Тих, яких влада залишила без права на звільнення з військової служби. Щороку Україна недоотримує 20 млрд лізе на ігорономц бізнесі. Кому в кишені йдуть ці гроші?” – написала Геращенко.
Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував список нардепів, які голосували “за” демобілізацію: Сергій Алєксєєв, Володимир Арʼєв, Михайло Бондар, Володимир Вʼятрович, Артур Герасимов, Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Яна Зінкевич, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький, Андрій Лопушанський, Ростислав Павленко, Андрій Парубій, Петро Порошенко, Максим Саврасов, Олег Синютка, Вікторія Сюмар, Софія Федина, Ірина Фріз, Ніна Южаніна та Гео Лероса.
Геращенко наголосила, що два голоси від ВО “Батьківщини” “стали вирішальними для позбавлення військовослужбовців права на звільнення з військової служби”.
“Депутати Абдуллін і Бондарьов разом з ОПЗЖ і Слугами дали голоси проти можливості демобілізації…..Слуги зі своїми сателітами просто плюнули в обличчя військовим і їх родинам”, – написала нардепка.
Нагадаємо, що сьогодні, 11 квітня, народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
- 10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
- 21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.
Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.
Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.
12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між Києвом і Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин стане для України “щитом безпеки” після завершення війни. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчими днями.
12 лютого президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським главою Дональдом Трампом.