ЄС має сприяти надійним гарантіям безпеки України – резолюція Європарламенту

Джерело: пресслужба Європарламенту
Європарламент підтримав пропозицію щодо 30-денного перемир’я і закликав Росію припинити всі атаки на Україну. Відповідну резолюцію ухвалили 12 березня.
Євродепутати наголосили, що ЄС і країни-члени мають значно збільшити допомогу для України, оскільки стали її головними стратегічними союзниками та найбільшими донорами.
Європарламент наголосив, що Україна має бути наділена достатніми ресурсами для захисту від російської агресії. Депутати виступили проти будь-яких спроб змусити Київ до поступок в обмін на мир, який може поставити під загрозу безпеку всієї Європи.
У резолюції наголошується, що переговори щодо безпеки в Європі неможливі без ЄС, а також вітається ініціатива створення “коаліції Волі” для потенційного європейського контролю за виконанням майбутньої мирної угоди.
Європарламент закликав прискорити переговори щодо вступу України до ЄС і акцентував, що майбутнє країни – у європейській спільноті.
Депутати наголосили, що Росія має заплатити за руйнування в Україні. Для цього необхідно конфіскувати заморожені російські суверенні активи та спрямувати їх на відновлення країни та оборону.
Європарламент також закликав до посилення санкцій проти Росії та запровадження обмежень проти компаній, котрі допомагають Кремлю обходити обмеження та отримувати технології військового призначення.
Резолюцію підтримали 442 депутати, проти висловилися 98, ще 126 утрималися.
Зауважимо, 11 березня у Джидді відбулися переговори делегацій Сполучених Штатів та України.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією. Сполучені Штати доведуть до відома Росії, що взаємність з боку Росії є ключем до досягнення миру.
Своєю чергою, Сполучені Штати запевнили, що негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.
Делегації також обговорили гуманітарні зусилля як частину мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню, включно з обміном військовополоненими, звільненням утримуваних цивільних осіб та поверненням примусово переміщених українських дітей.
Обидві делегації погодилися визначити склад своїх переговорних груп і негайно розпочати переговори для досягнення стійкого миру, який забезпечуватиме довгострокову безпеку України. Сполучені Штати зобов’язалися обговорити ці конкретні пропозиції з представниками Росії.
Українська делегація наголосила, що європейські партнери мають бути залучені до мирного процесу.
Президенти обох країн домовилися якнайшвидше укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України, “щоб зміцнити економіку України та гарантувати довгострокове процвітання й безпеку України”.
- Росія втрачає більше військ, ніж Україна. Тому для США зараз дивний час, щоб нав’язувати Україні нерівноправний мир, вважають у The Economist.
- Саудівська Аравія може інвестувати кошти на відновлення України після війни. Відповідних домовленостей досягнули під час зустрічі Володимира Зеленського та наслідного принца Мухаммеда бін Салмана в Джидді 11 березня.
- Раніше члени Республіканської партії США закликали американського президента Дональда Трампа скасувати розпорядження про припинення військової та розвідувальної допомоги України.
- Сполучені Штати повністю відновили обмін розвідданими та постачання зброї Україні після зустрічі представників обох країн у Саудівській Аравії у вівторок. Україна знову отримує артилерійські снаряди, протитанкові засоби та боєприпаси для HIMARS у межах нових пакетів допомоги, схвалених адміністрацією Байдена.
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.
Офіційні представники США, України та Європи провели “змістовні” зустрічі з метою відновити мирні переговори після скасування поїздки держсекретаря США Марко Рубіо. Його відсутність викликала сумніви щодо прогресу у переговорах.
Оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” повідомило, що російські війська намагаються до 9 травня вийти на адміністративний кордон Дніпропетровської та Донецької областей на Покровському напрямку, де нині тривають важкі бої.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.