ЄС не фінансуватиме добудову Хмельницької АЕС – пані посол Матернова
Джерело: Катаріна Матернова у коментарі Європейській правді
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що законопроєкт стосовно добудови енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних партнерів розроблявся без консультацій із ЄС.
Парламент має намір розглянути законопроєкт №11146 “про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції” вранці у вівторок, 17 грудня.
Глава дипмісії ЄС в Україні наголосила, що структури Євросоюзу не були залучені до підготовки цієї законодавчої ініціативи.
Ми не брали участі в підготовці цього законопроєкту. Але це рішення повністю в компетенції української влади – чи буде Україна будувати АЕС, чи ні, – заявила Матернова.
Уряд розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС. Матернова наголосила, що ЄС не братиме в цьому участі.
Євросоюз не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики, – пояснила вона.
Натомість у ЄС є інші очікування від влади України в контексті діяльності “Енергоатому”. Україна добровільно взяла на себе зобов’язання привести наглядову раду “Енергоатому” у відповідність до стандартів ОЕСР, що потребує наявності у цієї державної компанії незалежної наглядової ради.
Я хочу наголосити, що ми дуже зацікавлені у формуванні наглядової ради “Енергоатому”. І ми від G7 минулого тижня надіслали листа про це прем’єр-міністру, – додала пані посол.
Зауважимо, ще у квітні Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт “Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції”.
Норвегія очікує, що російські спецслужби у 2025 році можуть спробувати здійснити диверсії проти енергетичної інфраструктури країни. Таку оцінку надала Служба безпеки поліції (PST) у своєму щорічному звіті про загрози.
За місяць минає три роки відтоді, як російська армія оточила український Маріуполь, заблокувавши можливість підкріплення….
Війська РФ атакували Антонівку на Херсонщині. Постраждали поліціянти та цивільні, є загиблий.
Дослідження психічного здоров’я та благополуччя в Університетському коледжі Лондона показало, що вранці психологічний стан людей є найкращим.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.