ЄС остаточно узгодив кредит Україні на €35 млрд коштом російських активів

Джерело: пресслужба Ради ЄС

23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

Схвалення механізму для кредиту у 35 мільярдів євро для України відбулось за письмовою процедурою.

Після успішного завершення письмової процедури Рада сьогодні прийняла пакет фінансової допомоги Україні, включаючи виняткову позику макрофінансової допомоги на суму до 35 мільярдів євро та механізм кредитної співпраці, який підтримуватиме Україну у виплаті позик для до 45 мільярдів євро, наданих ЄС і партнерами G7, – мовиться у дописі.

Остаточно рішення набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Додамо, 22 жовтня Європейський парламент проголосував за рішення 518 головами “за”, 56 “проти” і 61 – утримались.

G7 планує надати спільну позику в розмірі 50 мільярдів доларів для допомоги Україні, яку погашатимуть шляхом прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Понад дві третини активів, близько 210 мільярдів євро, заморожено в 27 країнах Європейського Союзу, в основному в бельгійській компанії зі зберігання та обслуговування активів Euroclear.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.