ЄС передав Україні систему для розмінування

Джерело:пресслужба ЄС

ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.

Систему передали під час візиту представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозепа Борреля. Він зазначив, що крім боротьби з агресором – наша держава активно займається відновленням.

Боррель наголосив на важливості роботи українських саперів із розмінування та висловив задоволення можливістю зробити їхню роботу безпечнішою та ефективнішою завдяки європейському обладнанню. Він також висловив надію на спільний внесок у збереження життів і сприяння кращому майбутньому України.

MV-10 здатна ефективно нейтралізувати різні види мін та боєприпасів, які не вибухнули. Система є безпечною у використанні, оскільки керується з відстані, вона здатна розміновувати до 4000 квадратних метрів на годину, включаючи круті схили.

Європейський Союз також забезпечить навчання українським операторам, які працюватимуть з системою MV-10.

Повідомлено, що це постачання є частиною пакету підтримки ЄС на суму 25 мільйонів євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного під час Саміту Україна-ЄС у лютому 2023 року. Цей пакет призначено для задоволення термінових потреб українських саперів, включаючи базове обладнання для розмінування та піротехнічні машини та роботизовані системи розмінування.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.