ЄС продовжив тимчасовий захист для переселенців з України до 2025 року

Джерело: пресслужба Ради ЄС

Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.

27 вересня 2023 року міністри країн ЄС досягли політичної домовленості про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року. Однак, сьогодні, 19 жовтня, ухвалено остаточне рішення.

Режим тимчасового захисту дозволяє переміщеним особам з України користуватися узгодженим набором прав у ЄС, зокрема доступом до житла й ринку праці, медичною допомогою, а для дітей – здобувати освіту.

Нагадаємо, що 4 березня 2022 року Євросоюз активував директиву про тимчасовий захист. Це такий механізм ЄС, який задіюють у виняткових обставинах масового припливу для забезпечення колективного захисту переміщених осіб та зменшення тиску на національні системи надання притулку країн ЄС.

У повідомленні Ради ЄС зазначається, що загалом 4,1 млн переселенців з України зареєстровано для отримання тимчасового захисту або аналогічних схем в ЄС.

До Дня матері 11 травня потяги, що курсують Україною, отримали назви на честь залізничниць, чиї діти служать у лавах Сил оборони, віддали своє життя на захисті країни чи перебувають у полоні.

Новообраний Папа Римський Лев XIV звинуватив Росію в агресії проти України та злочинах проти людяності, закликавши РФ скласти зброю.

Президент Франції Еммануель Макрон зробив гучну заяву під час свого візиту до Києва та після розмови з президентом США Дональдом Трампом. Лідери країн запропонували чіткий план припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.