ЄС продовжив тимчасовий захист для переселенців з України до 2025 року
Джерело: пресслужба Ради ЄС
Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
27 вересня 2023 року міністри країн ЄС досягли політичної домовленості про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року. Однак, сьогодні, 19 жовтня, ухвалено остаточне рішення.
Режим тимчасового захисту дозволяє переміщеним особам з України користуватися узгодженим набором прав у ЄС, зокрема доступом до житла й ринку праці, медичною допомогою, а для дітей – здобувати освіту.
Нагадаємо, що 4 березня 2022 року Євросоюз активував директиву про тимчасовий захист. Це такий механізм ЄС, який задіюють у виняткових обставинах масового припливу для забезпечення колективного захисту переміщених осіб та зменшення тиску на національні системи надання притулку країн ЄС.
У повідомленні Ради ЄС зазначається, що загалом 4,1 млн переселенців з України зареєстровано для отримання тимчасового захисту або аналогічних схем в ЄС.
- Європейська комісія висунула пропозицію продовжити тимчасовий захист для вимушених переселенців з України з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
- Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.
Уявіть, що зараз відбувається референдум на тему, чи вступати Україні в НАТО. Ви можете проголосувати:…
Служба безпеки України повідомила про підозру настоятелю одного з храмів Харківської єпархії УПЦ МП у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України.
Командирам бригад Збройних Сил України доручено сформувати штатні підрозділи рекрутингу для покращення організації та супроводу заходів з вербування добровольців. Відповідне завдання визначено організаційною директивою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
В Європейському Союзі відновили дискусії щодо відправки іноземних військових контингентів та приватних оборонних компаній до України. За інформацією видання, активізація цих обговорень пов’язана з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США.
Триває 1006-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 732 тисячі осіб.