ЄС розглядає три варіанти, щоб розблокувати $50 млрд від заморожених активів РФ

Джерело: Euronews

Європейська комісія представила країнам-членам три варіанти виконання плану G7, згідно з яким західні союзники залучать для допомоги Україні 50 мільярдів доларів, отриманих з доходів від заморожених активів РФ.

План, попередньо ухвалений на саміті G7 у червні, передбачає використання знерухомлених активів Центрального банку Росії. Більшість коштів – 210 мільярдів євро – зберігаються в блоці.

Санкції ЄС, які тримають російські активи в нерухомому стані, потрібно продовжувати одноголосним голосуванням кожні шість місяців. США вимагали гарантій того, що активи залишаться замороженими, оскільки їхні прибутки будуть використані для погашення пакета допомоги.

Однак Угорщина часто скасовувала рішення на підтримку України й зараз перешкоджає Брюсселю виділити 6,5 мільярда євро військової допомоги.

Щоб уникнути цього та гарантувати довгострокову підтримку, Єврокомісія запропонувала три варіанти:

  1. Заморозити активи на п’ять років, але з щорічним переглядом. У цьому випадку для розморожування активів буде потрібна кваліфікована більшість.
  2. Продовжувати санкції щодо російських активів кожні 36 місяців, а інші санкції щодо Росії кожні пів року.
  3. Продовжувати всі санкції проти Росії кожні 36 місяців.

За словами одного з дипломатів, другий варіант отримав найбільшу підтримку.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.