ЄС розглядає варіанти заборони нових газових контрактів з Росією – Reuters
Джерело: Reuters
Європейська комісія оцінює, чи може вона законодавчо заборонити фірмам Європейського Союзу підписувати нові контракти на постачання російського газу.
Також триває робота над юридичними варіантами, які дозволять компаніям ЄС розірвати чинні контракти на постачання газу з Росією без застосування штрафів. Про це раніше повідомляло й видання Financial Times.
Оскільки деякі країни-члени пообіцяли заблокувати будь-які санкції ЄС щодо російського газу, Єврокомісія замість цього розглядає інші інструменти, які можуть прискорити кінець залежності Європи від російських енергоносіїв. Вона планує викласти варіанти для цього в “дорожній карті”, яку опублікують 6 травня.
Комісія розглядає варіанти, які можуть заборонити європейським компаніям укладати нові контракти на російське паливо. Заборона на укладання нових контрактів спрямована на скорочення закупівель російського скрапленого природного газу (СПГ).
Хоча постачання російського трубопровідного газу різко скоротилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ЄС збільшив імпорт російського СПГ минулого року. У 2024 році ЄС, як і раніше, отримає 19% від загального обсягу постачань газу і СПГ з Росії.
- Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюються нової залежності — вже від США.
- За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.
- У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Офіційні представники США, України та Європи провели “змістовні” зустрічі з метою відновити мирні переговори після скасування поїздки держсекретаря США Марко Рубіо. Його відсутність викликала сумніви щодо прогресу у переговорах.
Влада німецької федеральної землі Бранденбург пригрозила вигнати посла Росії в Німеччині Сергія Нечаєва, якщо той з’явиться на урочистій церемонії, присвяченій річниці завершення Другої світової війни, повідомляє Bild із посиланням на заяву директора Фонду меморіалів Бранденбурга Акселя Дреколла.
В британському зоопарку Paradise Park у Гейлі відсвяткувала свій 37-й день народження самиця пінгвіна Спнеб, яка вважається найстарішою у світі.
У національному парку “Будж-Бім” в Австралії загинуло майже 700 коал. Зооактивісти стверджують, що тварин розстрілювали з гелікоптерів, причому серед загиблих були не лише хворі, а й здорові коали. Натомість влада запевняє, що дії здійснювалися відповідно до рекомендацій ветеринарів.
Росія відмовилася видати Сирії експрезидента Башара Асада після повалення його режиму і втечі до РФ у грудні 2024 року.