ЄС розглядає варіанти заборони нових газових контрактів з Росією – Reuters
Джерело: Reuters
Європейська комісія оцінює, чи може вона законодавчо заборонити фірмам Європейського Союзу підписувати нові контракти на постачання російського газу.
Також триває робота над юридичними варіантами, які дозволять компаніям ЄС розірвати чинні контракти на постачання газу з Росією без застосування штрафів. Про це раніше повідомляло й видання Financial Times.
Оскільки деякі країни-члени пообіцяли заблокувати будь-які санкції ЄС щодо російського газу, Єврокомісія замість цього розглядає інші інструменти, які можуть прискорити кінець залежності Європи від російських енергоносіїв. Вона планує викласти варіанти для цього в “дорожній карті”, яку опублікують 6 травня.
Комісія розглядає варіанти, які можуть заборонити європейським компаніям укладати нові контракти на російське паливо. Заборона на укладання нових контрактів спрямована на скорочення закупівель російського скрапленого природного газу (СПГ).
Хоча постачання російського трубопровідного газу різко скоротилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ЄС збільшив імпорт російського СПГ минулого року. У 2024 році ЄС, як і раніше, отримає 19% від загального обсягу постачань газу і СПГ з Росії.
- Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюються нової залежності — вже від США.
- За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.
- У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.