ЄС щомісяця забезпечуватиме Україні по €1,5 млрд коштом заморожених активів РФ
Джерело: пресконференція Антоніу Кошта у Києві
Президент Євроради Антоніу Кошта під час візиту до Києва повідомив, що у грудні Україна отримає 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС.
Разом з тим, з 2025 року Україна отримуватиме щомісяця 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ. Кошта запевнив, що виплати таких траншів розпочнуться з січня.
Тоді як у грудні Євросоюз виділить Україні додаткові 4,2 млрд євро, щоб “підтримати український бюджет”.
Додатково, починаючи з наступного місяця ми надаватимемо ще цілий рік щомісяця по 1,5 млрд євро допомоги, — заявив президент Євроради.
Важливо те, що кошти ЄС, отримані від використання заморожених російських активів, можна буде “використати для військових цілей”.
Блок продовжить надавати Україні фінансову, військову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу на тлі триваючої російської агресії та постійних обстрілів цивільної інфраструктури, додав Кошта.
Зауважимо, Україна отримала від Європейського Союзу новий транш у розмірі 4,2 млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Про це у вівторок, 13 серпня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Раніше міністерка економіки Юлія Свириденко підписала фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом, яка регулює отримання грантової допомоги в межах програми Ukraine Facility у розмірі 5,27 млрд євро протягом наступних чотирьох років.
Свириденко зазначила, що підписання угоди сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. Повідомляється, що це остання угода, необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility.
Загалом бюджетна підтримка в межах першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, становить 38,27 млрд євро. Зокрема у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.
- 6 серпня Рада Євросоюзу офіційно схвалила надання 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні в межах програми Ukraine Facility.
- Європейський Союз остаточно затвердив план для Ukraine Facility – відтак Україна отримає 1,89 млрд євро попереднього фінансування.
- 8 травня посли країн Європейського Союзу підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Єврокомісією.
- Європейська Комісія схвалила План для Ukraine Facility 15 квітня та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.