Єврокомісія розглядає, чи захищати три країни ЄС на тлі позову України щодо заборони імпорт зерна — FT

Джерело: Financial Times

В Європейській комісії розглядають питання, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину через позов України до Світової організації торгівлі (СОТ). Київ вважає, що три країни блоку порушують торгові правила ЄС шляхом заборони імпорту українського продовольства.

Вищезгадані країни ввели односторонні заборони на імпорт українського зерна, хоча Єврокомісія ухвалила рішення щодо скасування обмежень. Спершу Єврокомісія вимагала країни скасувати заборони, але зараз працює над тим, щоб “скоординувати” їхні юридичні заперечення проти позову України до СОТ.

Комісія заявила, що “відповідно до законодавства ЄС” вона буде “діяти в межах цих процедур СОТ, ініційованих проти країн-членів”.

“Наступним негайним кроком буде надання відповіді Україні на ці запити про консультації від імені всіх трьох країн-членів”, — заявили в Єврокомісії.

Дискусії щодо того, чи варто захищати три країни тривали в середу ввечері. Під час зустрічі порушили питання, що державам-членам “не дозволено вживати односторонніх заходів у сфері торгівлі” і що вона “оцінює юридично складну ситуацію”.

“Ми взаємодіємо із зацікавленими (державами-членами – ред.) і будемо намагатися знайти конструктивне рішення, щоб не було необхідності в подальшому розгляді цієї справи”, — додали в Комісії.

Водночас Євросоюз може розпочати власну процедуру, “щоб переконатися, що держави-члени дотримуються своїх зобов’язань за законодавством ЄС і своїх зобов’язань в рамках СОТ”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.