Єврокомісія виявила на Temu небезпечні товари: гіганту онлайн-торгівлі загрожує багатомільйонний штраф

Джерело: Euractiv
Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.
Згідно з результатами розслідування, яке триває з жовтня минулого року, Temu не змогла надати повну оцінку ризиків, пов’язаних із продукцією, що продається на її маркетплейсі. У своєму звіті для Єврокомісії компанія, замість конкретного аналізу власної діяльності, обмежилася загальними фразами про ринок онлайн-торгівлі.
Як заявили у Комісії, під час так званої “прихованої покупки” (mystery shopping), яку провели інспектори, на платформі Temu були виявлені небезпечні іграшки та електроніка – тобто товари, які не відповідають стандартам безпеки ЄС і можуть становити загрозу для споживачів.
Окрім питання про безпечність продукції, розслідування також охоплює інші аспекти, серед яких – залежний дизайн інтерфейсу, алгоритми рекомендацій товарів і відсутність прозорості в діяльності платформи.
Temu має кілька тижнів, щоб надати офіційну відповідь на попередні висновки Єврокомісії. Хоча жодного штрафу поки не накладено, у разі підтвердження порушень компанії може загрожувати санкція до 6% від річного глобального обороту.
“Ми повністю співпрацюємо з Єврокомісією”, – заявили в Temu у коментарі електронною поштою.
Паралельно з цифровим розслідуванням Temu перебуває під перевіркою щодо порушення прав споживачів в ЄС. Це розслідування триває з листопада і проводиться під координацією Єврокомісії разом із національними органами захисту прав споживачів, зокрема Бельгії та Ірландії.
Temu, платформа, яка стрімко набрала популярності завдяки вкрай дешевим товарам напряму з Китаю, все більше потрапляє в поле зору європейських регуляторів – і може стати першим гучним прикладом дії нового цифрового законодавства ЄС.
- Єврокомісар з питань юстиції Майкл Макграт заявив про шок від рівня токсичності та небезпеки деяких товарів, що продаються на популярних китайських онлайн-платформах Shein та Temu. Зараз він очікує результати загальноєвропейської перевірки “таємних покупців”, яка має підтвердити попередні підозри про масове порушення норм ЄС.
- Європейський Союз посилить перевірку товарів з азійських маркетплейсів, таких як Shein і Temu, під час митного контролю.
Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.
Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.
28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.
28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.