Європарламент ухвалив резолюцію проти утисків у Росії після смерті Навального
Джерело: Sky News
У четвер, 29 лютого, Європейський парламент ухвалив резолюцію проти утисків у Росії після смерті російського опозиціонера Олексія Навального.
Резолюцію ухвалено 506 голосами “за” і 9 “проти”, 32 депутати утрималися.
Резолюція засуджує вбивство Навального та покладає відповідальність за його смерть на російський уряд і президента РФ Володимира Путіна.
Резолюція також закликає Росію скасувати своє “репресивне законодавство” і висловлює солідарність із росіянами, які “все ще знаходять сміливість говорити правду”, попри “навмисно жорстокі репресії” в країні.
Вчора, 28 лютого, дружина Навального Юлія Навальна звернулася до парламенту, закликаючи депутатів протистояти Путіну, якого вона назвала “кривавим бандитом”.
ДОВІДКА. Російський опозиціонер Олексій Навальний помер у колонії 16 лютого 2024 року. Як повідомили у самій колонії, Навальному різко стало погано під час прогулянки. Медики установи та лікарі “швидкої” провели реанімаційні заходи, однак політик помер.
Через кілька годин дружина опозиціонера Юлія Навальна заявила, що за смерть її чоловіка відповідатиме президент РФ Володимир Путін та “всі навколо нього”.
24 лютого тіло Навального передали його матері. Його похоронять у Москві 1 березня.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився вшанувати пам’ять померлого російського опозиціонера Олексія Навального, назвавши його “шовіністом”.
- Колишній президент США Дональд Трамп порівняв свій багатомільйонний штраф у справі про цивільне шахрайство зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального.
- Кіра Ярмиш – речниця померлого Олексія Навального – повідомила, що ритуальні агентства у РФ відмовляються займатись похороном опозиціонера.
Кейт Міддлтон свого часу відмовила королеві Єлизаветі ІІ в історичному проханні.
Російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області дронами та артилерією. Постраждала одна людина.
Росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження двох ключових військових баз у країні, повідомили джерела Bloomberg в Москві, Європі та на Близькому Сході.
У Румунії жінка протягом багатьох років використовувала як дверний упор рідкісний камінь румунського бурштину.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.