Європейські компанії досі транспортують російську нафту – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
“Росія досі покладається на європейські послуги для транспортування своєї нафти, незважаючи на те, що ціни на російські постачання перевищують цінову межу, встановлену країнами-членами G7”, – йдеться у матеріалі.
Як розповіли у виданні, близько двох третин сирої російської нафти та пального транспортується суднами, які застраховані або належать компаніям у державах “Групи семи” й партнерах, що ввели цінову межу.
“Це свідчить про те, що Москва досі активно використовує європейську транспортну сферу”, – мовиться в статті.
Зазначено, що цінове обмеження було встановлене для того, щоб залишити російську нафту на світовому ринку, при цьому значно знизити доходи Кремля.
“Окрім використання європейських суден, Росія також зібрала так званий тіньовий флот танкерів, які діють поза юрисдикцією держав, що ввели санкції. Вони, як правило, перевозять нафту на менші відстані, де той самий обсяг може бути транспортовано меншою кількістю суден”, – нагадали у виданні.
Утім, за словами співрозмовників агентства, держави докладають недостатньо зусиль для примусу до дотримання цінового обмеження на російську нафту.
“Більше ніж через використання “тіньового флоту”, вплив обмеження ціни на нафту ослаблюється неспроможність урядів, які залучені до участі в цьому, сповна примушувати до дотримання межі й карати порушників”, – вважає Ісак Леві, автор звіту.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.