Європейські компанії досі транспортують російську нафту – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Згідно зі звітом розташованого у Гельсінки Центру дослідження енергії та чистого повітря, європейські компанії продовжують транспортувати російську нафту, попри встановлену цінову межу.

“Росія досі покладається на європейські послуги для транспортування своєї нафти, незважаючи на те, що ціни на російські постачання перевищують цінову межу, встановлену країнами-членами G7”, – йдеться у матеріалі.

Як розповіли у виданні, близько двох третин сирої російської нафти та пального транспортується суднами, які застраховані або належать компаніям у державах “Групи семи” й партнерах, що ввели цінову межу.

“Це свідчить про те, що Москва досі активно використовує європейську транспортну сферу”, – мовиться в статті.

Зазначено, що цінове обмеження було встановлене для того, щоб залишити російську нафту на світовому ринку, при цьому значно знизити доходи Кремля.

“Окрім використання європейських суден, Росія також зібрала так званий тіньовий флот танкерів, які діють поза юрисдикцією держав, що ввели санкції. Вони, як правило, перевозять нафту на менші відстані, де той самий обсяг може бути транспортовано меншою кількістю суден”, – нагадали у виданні.

Утім, за словами співрозмовників агентства, держави докладають недостатньо зусиль для примусу до дотримання цінового обмеження на російську нафту.

“Більше ніж через використання “тіньового флоту”, вплив обмеження ціни на нафту ослаблюється неспроможність урядів, які залучені до участі в цьому, сповна примушувати до дотримання межі й карати порушників”, – вважає Ісак Леві, автор звіту.

Президент України Володимир Зеленський надав низці українських діячів звання Героя України.

Міська рада Дубліна в Північній Ірландії анонсувала пілотну спробу поставити біля статуї Моллі Мелоун стюардів, щоб вони не дозволяли людям мацати груди скульптури.

У селі Привокзальному на Сумщині сталося жорстоке вбивство собаки. На тілі тварини виявили рану, схожу на кульове поранення.

До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Сили оборони звільнили лісовий масив на північ від Липців у Харківській області, який росіяни називали “Берлін”.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.